شهردار فردیس: استعفا نداده‌ام

شهردار فردیس: استعفا نداده‌ام

فردیس - شهردار فردیس با اشاره به شایعه استعفایش، گفت: من نیز این شایعه را شنیده‌ام، صحت ندارد و استعفا نداده‌ام.

به گزارش خبرنگار مهر ، منوچهر غفاری عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا اختلافات شورای شهر با شهرداری فردیس حل‌وفصل شده است یا خیر، اظهار کرد: اختلاف‌نظرها از هفته دوم آغاز کار بنده به‌عنوان شهردار فردیس آغاز شد و زمانی به اوج خود رسید.

وی با تأکید بر اینکه بخش قابل‌توجهی از اختلافات مربوط به انتصابات بوده است، گفت: این در حالی است که بنده معتقدم برای به یک هدف واحد باید همه تلاش کنیم.

شهردار فردیس در بخش دیگری بابیان اینکه اختلافات کاهش‌یافته است، گفت: نمی‌توان مدعی شد که اختلافات به‌کل حل‌وفصل شده است اما به میزان قابل‌توجهی کاهش‌یافته است.

غفاری در پاسخ به این سوال که شایعه شده استعفا داده‌اید و در این خصوص فشارهای وارد می‌شود، گفت: من نیز این شایعه را شنیده‌ام، صحت ندارد و استعفا نداده‌ام.

وی بابیان اینکه اختلافات موجب می‌شود که کارها را نتوانیم به‌خوبی انجام دهیم، اضافه کرد: متأسفانه حاشیه‌های به وجود آمده بر اقداماتی که باید در راستای خدمات‌رسانی به مردم انجام شود، سایه افکند.

شهردار فردیس برای مثال به بودجه سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: بودجه سال یادشده در پایان سال تصویب و ابلاغ شد و عملاً زمانی برای انجام پروژه‌های عمرانی باقی نماند.

غفاری در بخش دیگری به تأسیس سه سازمان آتش‌نشانی، فرهنگی و ورزشی و حمل بار و مسافر اشاره کرد و گفت: طی دو هفته آینده مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری فردیس معرفی می‌شود و این سازمان به‌طور رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی در ادامه به موضوع انتزاع فردیس از کرج اشاره کرد که در حال حاضر نیز پیگیری می‌شود، گفت: خدمات به شهروندان فردیسی به‌صورت مستقل انجام می‌شود، اما ارتباط حقوقی با شهرداری کرج همچنان برقرار است.

شهردار فردیس در خصوص فساد اداری در مدیریت شهری فردیس و بازداشت‌های اخیر گفت: در مجموعه شهرداری فردیس سعی کرده‌ایم که از خودمان شروع کنیم و از این تخلفات جلوگیری کنیم.

شهردار فردیس بابیان اینکه بیشتر تخلفات اداری در فردیس مربوط به ساخت‌وسازها و نبود ساختار اداری بوده است، گفت: در موضوع ساخت‌وسازهای غیرمجاز اگر سفارش پذیر نباشیم و به زیردستان خود سفارش نکنیم، قطعاً از فساد جلوگیری می‌شود.

غفاری در ادامه به موضوع توسعه شهر اشاره کرد و گفت: اقدامات عمرانی در راستای توسعه به جد پیگیری و انجام می‌شود، احداث بلوار شهدای اقتدار در دستور کار است که موجب کاهش ترافیک می‌شود.

وی در بخش دیگری به اهمیت اقدامات فرهنگی در شهر اشاره کرد و گفت: به کمک بخش خصوصی درصدد احداث سالن‌های سینما هستیم. تا پایان امسال شش سالن سینما در فردیس احداث می‌شود.

شهردار فردیس در ادامه به وضعیت جذب درامدها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شهرداری فردیس در حوزه جذب درآمدهای نقدی موفق به جذب ۱۰۰ درصدی شده است.

غفاری اضافه کرد: خوشبختانه در استان تنها شهرداری فردیس موفق به جذب ۱۰۰ درصدی درآمدهای نقدی شده است.

وی با اشاره به اینکه فردیس زیرساخت‌های شهر ۵۰۰ هزارنفری را ندارد، گفت: مدیریت شهری برای استقرار زیرساخت‌های مهم شهری تلاش می‌کند.