فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی فقط ۲.۵درصد در آلودگی اراک نقش دارد

فرسودگی ناوگان حمل ونقل عمومی فقط ۲.۵درصد در آلودگی اراک نقش دارد

اراک- شهردار اراک گفت: سهم ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اراک در آلودگی هوای این شهر، کمتر از ۲.۵ درصد بوده و نوسازی ناوگان مذکور در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد کریم شفیعی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک اظهار داشت: بازنگری طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک، نقشه راهی برای ساماندهی حمل و نقل عمومی این شهر است.

وی ادامه داد: در ارتباط با طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک بازنگری مسیر اتوبوس‌ها، مطالعات خطوط BRT، مطالعات جامع در بحث پیاده راه و دوچرخه در دستور کار است.

شهردار اراک بیان کرد: بیشترین بحث آلودگی اراک در حوزه حمل و نقل مربوط به ناوگان قدیمی حمل و نقل عمومی است و در این راستا سعی کردیم برای گازسوز کردن آن اقداماتی صورت پذیرد و بروز رسانی ناوگان را در دستور کار داریم.

شفیعی اظهار کرد: سه دستگاه نمایش دهنده وضعیت آلودگی هوای اراک خاموش است و به تعمیر اساسی نیاز دارد.

وی گفت: سهم شهرداری اراک در آلودگی هوای این شهر، کمتر از ۲.۵ درصد و آن هم در ناوگان حمل و نقل عمومی است.

شهردار اراک بیان داشت: برای طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک اصراری به استفاده از یک نوع سیستم حمل و نقل نداریم، مشاور طرح بررسی‌های لازم برای مسیر سفر شهروندان را انجام می‌دهد.

شفیعی افزود: بحث قطار شهری اراک پروژه‌ای است که شهرداری را با مشکل مواجه می‌سازد، زیرا تأمین هزینه‌های آن از توان خارج است و از مشکل ترافیک شهری نمی کاهد.

وی گفت: اقدامات لازم برای انتقال صنوف مزاحم مرتبط با شهرک خودرو در حال انجام است و این شهرک با مشکل خاصی در اجرای فاز دو همراه نیست.