ظرفیت‌های اقتصاد کرانه‌ای استان بوشهر مورد استفاده قرار گیرد

ظرفیت‌های اقتصاد کرانه‌ای استان بوشهر مورد استفاده قرار گیرد

بوشهر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به ظرفیت و قابلیت‌های بالای استان اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های اقتصاد کرانه‌ای استان بوشهر مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر دوشنبه در نشست با مدیران واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر اظهار داشت: توسعه و تقویت تولید باید به صورت ویژه در دستور کار باشد و از همه ظرفیت‌ها در این راستا استفاده شود.

وی با تاکید بر لزوم ثبات قوانین در عرصه اقتصادی و وضع قوانین مناسب در این عرصه خاطرنشان کرد: حمایت از مراکز تولیدی و ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان بدون نگرانی در بازگشت باید مد نظر باشد.

امام جمعه بوشهر به ظرفیت‌های استان بوشهر با برخورداری از دریا و سواحل طولانی اشاره کرد و ادامه داد: مهم‌ترین اقتصاد، اقتصاد کرانه‌ای است و استان بوشهر در این زمینه بهترین جغرافیای کرانه‌ای را دارد.

آیت الله صفایی بوشهری بر لزوم توسعه اقتصادی با برنامه دانش‌بنیان تاکید کرد و افزود: باید در زمینه اقتصاد یک برنامه دانش بنیان ۵۰ ساله طراحی شود تا در عرصه ملی و بین‌المللی مطرح باشیم.

وی با اشاره به اینکه دستیابی به توسعه اقتصادی نیازمند داشتن دانش مناسب در این حوزه است، اضافه کرد: رشد اقتصاد بر اساس دانش بنا شده و در صورت ضعف دانش، منظومه اقتصاد دچار مشکل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه در شرایط کنونی سیاست جهان توسط اقتصاد مدیریت می‌شود، بیان کرد: اگر کشوری در زمینه اقتصادی پیشرفت نداشته باشد در تمام عرصه‌ها دچار بحران می‌شود.