پیش‌بینی ایجاد ۳۸۰۰ فرصت شغلی در بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان

پیش‌بینی ایجاد ۳۸۰۰ فرصت شغلی در بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در بحث بازسازی مناطق سیل‌زده، ۳۸۸۰ فرصت شغلی پیش‌بینی‌شده است و اگر اعلام آمادگی کنند حقوق ۱۰۰ روز آن‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی آشتاب در جلسه کارگروه تخصصی حمایت‌های اجتماعی با محوریت ارزیابی نیازهای مناطق سیل‌زده، اظهار کرد: کمک‌های خوبی به سیل زدگان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در این مدت تعداد زیادی از وزرا به مناطق سیل‌زده آمده‌اند که این نشان از اهمیت موضوع دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: در بحث امدادرسانی، اسکان اضطراری و… زمان گذشته و وارد فاز جدیدی شده‌ایم.

آشتاب اضافه کرد: دغدغه اصلی مردم این منطقه معیشت و بیکاری است که اگر برای این موضوع چاره‌ای اندیشیده نشود با سیل مهاجرت روبرو خواهیم شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر اقدامی که از سوی ما صورت گرفته این است که کارگرانی که به‌واسطه سیل بیکار شده‌اند بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: تمام فرآیند زمان‌بر برای دریافت بیمه بیکاری حذف شده و ظرف مدت یک ساعت کار آن‌ها انجام می‌شود.

آشتاب اظهار کرد: به دنبال احیای اشتغال آسیب‌دیده ناشی از سیل هستیم که طرحی تهیه شده و اطلاعاتش برای معاونت اشتغال فرستاده خواهد شد و به‌نوعی به دنبال مشارکت مردم هستیم.

وی تصریح کرد: به دنبال این هستیم اگر مردم در کار ساخت‌وساز منطقه مشارکت داشته باشند ما به مدت ۱۰۰ روز حقوق آن‌ها را تأمین خواهیم کرد، وزارت کار برای این امر آمادگی را دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: لایروبی باغات، درختان، بازسازی معابر و در حوزه مراقبت از افرادی که بیماری‌های صعب‌العلاج دارند و کودکان می‌توان برای ۲۲۰ نفر شغل ایجاد کرد و حقوق آن‌ها را هم خودمان پرداخت می‌کنیم.

آشتاب اضافه کرد: در بحث بهداشتی نیز اگر افرادی دارای تخصص هستند می‌توانیم به‌طور موقت آن‌ها را به خدمت بگیریم.

وی بیان کرد: در بحث بازسازی ۳۸۸۰ فرصت شغلی پیش‌بینی‌شده است و اگر اعلام آمادگی کنند حقوق ۱۰۰ روز آن‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بخش عمده آسیب ما در بخش بازار و اصناف بوده است.

آشتاب بیان کرد: بدون محدودیت در راستای اشتغال روستایی کار خواهد شد؛ در بحث اصناف که در شهر است صندوق بیمه کارآفرینی قرار شده تسهیلاتی پرداخت کند.

وی تصریح کرد: در حوزه اشتغال و تقویت درآمد خانواده‌ها باید کار شود. برای ۶۰۰۰ کسبه پیشنهاد تسهیلات داده شده است.