بارش رگبار پراکنده بهاری در اصفهان پیش بینی می‌شود/وزش باد شدید

بارش رگبار پراکنده بهاری در اصفهان پیش بینی می‌شود/وزش باد شدید

اصفهان - کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: هوای شهر اصفهان امروز به شکل کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید است و بارش رگبار پراکنده بهاری پیش بینی می‌شود.

حجت الله علی عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی ناپایدار از امروز تا اواخر هفته بر روی استان اصفهان است

وی افزود: بر این اساس طی این مدت در اکثر مناطق استان اصفهان وضعیت جوی قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در ساعات عصر و شب رگبار بهاری گاهی همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

شرایط تشدید بارش‌ها به صورت محلی مهیاست

کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه توجه به ویژگی‌های فصل بهار شرایط تشدید بارش‌ها به صورت محلی نیز مهیاست، ابراز داشت: کمینه دمای هوای اصفهان در ۲۴ ساعت آینده یک تا سه درجه کاهش و بیشینه دما نیز یک تا دو درجه افزایش خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هوای شهر اصفهان امروز به شکل کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و رگبار پراکنده بهاری پیش بینی می‌شود، ابراز داشت: روز سه‌شنبه هوای شهر اصفهان کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید و رگبار پراکنده بهاری پیش بینی می‌شود و چهارشنبه نیز شاهد هوایی کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید و رگبار و رعدوبرق هستیم.

عسگریان با توصیه‌هایی به هم استانی‌ها گفت: در سفر به غرب استان به دلیل احتمال وقوع رگبار بارش با احتیاط رانندگی کنید، همچنین به دلیل وزش بادهای شدید دمای احساسی بسیار کمتر از دمای واقعی است که داشتن پوشش مناسب را ایجاب می‌کند.