روند نزولی روزهای آلوده هوای شهر اراک طی ۳ سال اخیر

روند نزولی روزهای آلوده هوای شهر اراک طی ۳ سال اخیر

اراک- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: شمار روزهای آلوده هوای شهر اراک طی سه سال اخیر با روند نزولی روبرو بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا میرزایی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک بیان کرد: سال گذشته تعداد روزهای آلوده هوای شهر اراک مجموعاً ۴۷ روز و در سال ۹۶ نیز ۶۳ روز ثبت شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: در سال گذشته، شهریور ماه با ۱۰ روز آلوده، بیشترین روزهای آلوده شهر اراک را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: در ارتباط با پرداخت عوارض آلایندگی از سوی صنایع، انتظار ما از پالایشگاه براساس دستور العمل راهبردی پایش و سنجش میزان آلودگی کل استان، این است که عوارض آلایندگی اراک و شازند را بپردازد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: همچنین از پلیس راهور برای بحث اندازه گیری آلایندگی واحدهای خودرویی بخش صنعت کمک می‌طلبیم، زیرا اغلب واحدهای صنعتی علی رغم تأکیدات صورت گرفته، هنوز هم از خودروهای فرسوده استفاده می‌کنند.

میرزایی خاطر نشان ساخت: شاید تعدادی از این خودروها از معاینه فنی برخوردار باشند، اما کافی نیست و باید میزان آلایندگی آنها با هماهنگی پلیس اندازه گیری و مشخص شود.

گفتنی است، از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه در رابطه با کاهش آلودگی هوای اراک، تاکید استاندار بر انتقال مشاغل آلاینده و مزاحم به شهرک خودروی اراک حداکثر تا سه ماه آینده بود.