کمک ۵۰ میلیارد تومانی خیرین سلامت در خراسان رضوی

کمک ۵۰ میلیارد تومانی خیرین سلامت در خراسان رضوی

مشهد-رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۵۰ میلیارد تومان کمک‌های خیرین استان در حوزه سلامت در سال گذشته بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد رضا دارابی دوشنبه ظهر در نشست شورای دانشگاه در محل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد :۵۰ میلیارد تومان کمک‌های خیرین در حوزه سلامت در سال گذشته بوده است که این کمک‌ها در بخش‌های بهداشت، درمان، کمک به بیمارستان‌ها و حمایت از افراد نیازمند صورت گرفته است.

وی افزود: ایجاد پرونده الکترونیک یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت است و تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی ملزم به اجرای کامل آن تا پایان خرداد هستند و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال گذشته موفق به اجرای این برنامه شد و در حال حاضر برای ۵ میلیون نفر پرونده الکترونیک سلامت ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: کسب رتبه نخست در محور اخلاق پژوهشی، رتبه دوم در زیر ساخت‌های پژوهشی، کسب رتبه دوم در رجیستری بیماری‌ها، کسب رتبه سوم در فناوری سلامت، کسب عنوان دانشگاه برگزیده در جشنواره علمی رضوی، کسب رتبه برتر در ساماندهی طب سنتی، کسب رتبه برتر در ایجاد تخت‌های بیمارستانی، کسب جایزه تعالی سازمانی بخشی از عناوین کسب شده دانشگاه به شمار می‌رود.

وی گفت: ورود دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی تایمز و کسب رتبه ۶۰۱ تا ۸۰۰، ورود دانشگاه در رتبه بندی شانگهای و لایدن و کسب رتبه برتر در زمینه هلث کلینیک از دیگر موفقیت‌های این دانشگاه است.

دارابی خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد رتبه ۱۵۰ را در رتبه بندی آسیایی تایمز کسب کرد و در این زمینه رتبه دوم کشور را پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران به خود اختصاص داد و از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران پیشی گرفت.

وی بیان کرد: برنامه تجمیع بخش‌های بیمارستان‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است و بر این اساس گروه‌های چشم و پوست بخش ارتوپدی بیمارستان قائم (عج) به همراه تمامی امکانات به بیمارستان امام رضا (ع) انتقال یافت که جلوگیری از اتلاف منابع مالی و انسانی، جلوگیری از استهلاک تجهیزات پزشکی و ارتقا خدمات به مردم از مهمترین اهداف این برنامه به شمار می‌رود.