کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی یک موسسه کاریابی در بهشهر

کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی یک موسسه کاریابی در بهشهر

ساری - فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری مدیر یکی از موسسه‌های کاریابی با ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در شهرستان بهشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار سید محمود میرفیضی با اشاره به کشف کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی یک موسسه کاریابی در بهشهر اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس در شهرستان بهشهر، مبنی بر کلاهبرداری یکی از موسسات کاریابی از آنان، موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: با تشکیل تیم‌های اطلاعاتی، کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی و مأموران پلیس امنیت عمومی آن شهرستان با بررسی‌های همه جانبه متهم را شناسایی کردند.

سردار میرفیضی، تصریح کرد: مأموران با هماهنگی قضائی، متهم که با اجاره یک دفتر در سطح شهرستان بهشهر فعالیت می‌کرد وی را در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی خاطر نشان کرد: مأموران در ادامه تحقیقات و بازجویی از متهم دریافتند، این فرد با بکارگیری افرادی در سایر استان‌های کشور از جمله استان‌های "فارس و گلستان" به بهانه تأمین شغل برای مراجعان با دریافت اصل مدارک شناسایی اقدام به افتتاح حساب جاری و دریافت دسته چک بانکی با نام و عنوان آنان از بانک‌ها می‌کرد.

میرفیضی با بیان این که متهم با استفاده از این چک‌ها که با عناوین مشتریان خود در اختیار داشت، اقدام به خرید کالا از بازار می‌کرد، گفت: این فرد جاعل و کلاهبردار حرفه‌ای تاکنون به ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از مردم و افراد جویای کار اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری ۱۸ نفر از همدستان متهم در این پرونده خبر داد و اظهار داشت: تحقیقات پلیس برای شناسایی مالباختگان و دستگیری دیگر متهمان این پرونده همچنان ادامه دارد.

سردار میرفیضی در خاتمه با بیان این که کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولاً با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیانی فوق العاده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند، به مردم توصیه کرد: برای پیشگیری از سو استفاده افراد فرصت طلب و سودجو از اعتماد به افراد ناشناس خودداری کنند.