۸ «سینمامحله» در فرهنگسراها راه اندازی می‌شود

۸ «سینمامحله» در فرهنگسراها راه اندازی می‌شود

شیراز- رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز از راه اندازی ۸ «سینمامحله» در فرهنگسراها خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، ابراهیم گشتاسبی راد ظهر دوشنبه در نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان که ظهر دوشنبه در سالن سبز مجموعه هنر شهر آفتاب برگزار شد، با مهم برشمردن برگزاری جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان به میزبانی شیراز، گفت: استعدادهای بزرگی از دل این انجمن برخاستند و کارهای بزرگی تولید کردند که نام ایران را در سینمای دنیا پرآوازه کرد.

وی با بیان اینکه استعدادهای هنری در این رویدادها بروز می‌کند، افزود: ایده پردازی‌ها از میان این فرصت هاست که برای کشور فراهم می‌شود.

گشتاسبی راد با اهمیت قائل شدن برای عمومیت بخشیدن به تولید توسط جوانان به ویژه در سینما و عکاسی، عنوان کرد: جوانان با هزینه‌های کم البته با ایده‌های ساده آثار بزرگی تولید می‌کنند که می‌تواند برای کشور موجب ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی شود.

به گفته رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز، روش‌های آسان برای تولید فیلم از جمله با موبایل موجب رونق جریان تولید می‌شود.

وی از حمایت شهرداری در حوزه شهری و آثار مرتبط با میراث ناملموس شیراز خبر داد و گفت: شهرداری این آمادگی را دارد مکاتب هنری شیراز را در قالب ساخت فیلم کوتاه حمایت کند و جایزه ویژه ای در حوزه میراث ملموس به هنرمندان برتر جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان اهدا کند.

گشتاسبی راد در عین حال، اضافه کرد: پیرامون مهربانی، امید و نشاط اجتماعی ما آمادگی پشتیبانی در تولید فیلم توسط جوانان داریم.

وی اعلام کرد: امسال ۸ سینما محله را در فرهنگسراهای شیراز راه اندازی خواهیم کرد و این آمادگی را داریم جلسات نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره منطقه‌ای «سروناز» را در این سینمامحله ها برگزار کنیم.