برگزاری نشست‌های تخصصی میراث فرهنگی در بجنورد

برگزاری نشست‌های تخصصی میراث فرهنگی در بجنورد

بجنورد- معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از برگزاری نشست‌های تخصصی با محوریت مرمت، باستان شناسی و بررسی چالش‌ها و فرصت‌های میراث فرهنگی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی مستوفیان اظهار کرد: این نشست‌های تخصصی با بهره‌گیری از ظرفیت کارشناسان استانی و به مناسبت هفته میراث فرهنگی در محل تالار عمارت مفخم برگزار می‌شود.

مستوفیان افزود: چالش‌ها و فرصت‌های میراث فرهنگی، گزارش فعالیت‌های مطالعاتی و مرمتی کاروانسرای قلی، معرفی و نگهداری بافت تاریخی روستایی، گزارش فعالیت‌های مطالعاتی و مرمتی مجموعه سبزه میدان از جمله موضوعاتی است که در این نشست‌ها ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین گزارش ۶ فصل کاوش‌های بین‌المللی باستان شناسی در محوطه تاریخی ریوی و گزارش ۹ فصل کاوش‌های باستان شناسی در شهر تاریخی بلقیس اسفراین نیز از دیگر موضوعات این نشست‌های تخصصی است.

معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی عنوان کرد: برپایی نمایشگاه عکس دستاوردهای باستان شناسی، مراسم تجلیل از فعالان و دوستداران حوزه میراث فرهنگی، اجرای تورهای بازدید از آثار تاریخی استان، اجرای برنامه‌های آموزشی و آشنایی با میراث فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان در موزه‌های استان از جمله برنامه‌هایی است که برای هفته میراث فرهنگی در استان تدارک دیده شده است.