نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات به میزبانی شیراز برگزار می‌شود

نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات به میزبانی شیراز برگزار می‌شود

شیراز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، گفت: شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، معاون اداری مالی انجمن سینمای جوانان ایران، مدیرعامل خانه کتاب ایران، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

صابر سهرابی در این نشست گفت: جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان برای نخستین بار در بخش سینما ادبیات به طور ملی برگزار خواهد شد که پس از ۲۳ سال برای فارس با همت انجمن سینمای جوان رقم می‌خورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اعلام اینکه استان شهریورماه میزبان فیلمسازان و عکاسان ۱۱ استان است، افزود: انجمن سینمای جوان پس از آموزش و تولید به سمت جشنواره‌هایی رفت و تلاش کرده که رویدادهای در بُعد کشور با اهداف خود ملی را دنبال کند، به تبع استان‌هایی که توانمندی برگزاری جشنواره دارند آمادگی خود را به ظهور می‌رسانند که استان فارس هم با وجود هنرمندان سینما می‌تواند میزبان خوبی برای این جشنواره‌ها و پیشگام باشد.

سهرابی در ادامه ابراز امیدواری کرد که با این رویداد که در شهریورماه در فارس رخ خواهد داد رویدادهای ملی به این استان سرازیر شود.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس، برنامه‌های جنبی در رابطه با فیلم و عکس و کارگاه‌های ادبیات و سینما در جریان شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» برگزار خواهد شد.

در این نشست از پوستر شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان سروناز و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» شهریورماه به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.