۱۲۸۳ زندانی جرائم غیر عمد نیازمند کمک خیرین استان فارس هستند

۱۲۸۳ زندانی جرائم غیر عمد نیازمند کمک خیرین استان فارس هستند

شیراز _ مدیرکل زندانهای استان فارس گفت:۱۲۸۳ زندانی جرائم غیر عمد در انتظار کمک خیرین در ماه مبارک رمضان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از روابط عمومی زندان‌های استان فارس، سید حشمت اله حیات الغیب تصریح کرد: جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در شهر شیراز و شهرهای دارای زندان برگزار می‌شود و در شهرهای فاقد زندان همچون؛ اوز، لامرد، جنت شهر، زرقان، گراش، خنج، شهرک غدیر داراب و روستای نوایگان داراب نیز برگزار و در مجموع ۲۰ جشن گلریزان در ایام ماه مبارک رمضان در استان فارس برگزار می‌شود.

مدیرکل زندان‌های فارس گفت: تعداد ۱۲۸۳ زندانی جرایم غیرعمد در استان فارس تحمل کیفر می‌کنند که از این تعداد ۳۵۶ نفر در زندان مرکزی شیراز، ۱۵۹ نفر در زندان ۲ شیراز، ۱۳۶ نفر در زندان مرودشت و مابقی در سایر زندان‌ها محبوس هستند و ۴۶ نفر زن و ۱۲۳۷ نفر مرد می‌باشند.

حیات الغیب همچنین با اشاره به زندانیان مهریه در استان فارس گفت: آمار محکومین مهریه استان هم اکنون ۱۸۳ نفر می‌باشد که بیشترین آمار مهریه مربوط به زندان‌های مرکزی و شماره ۲ شیراز و کمترین آن مربوط به زندان‌های اقلید، آباده و قیروکارزین است.

نایب رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس اظهار داشت: محکومین مهریه در سال گذشته بیش از ۵۷۰ نفر بودند که با اجرای بخشنامه رئیس قوه قضائیه درخصوص تعیین تکلیف محکومین مهریه این تعداد به ۱۳۰ نفر تقلیل یافت.

وی افزود: میزان بدهی زندانیان جرایم غیرعمد استان ۲۰۰ میلیارد تومان می‌باشد و انتظار داریم با گذشت شکات و تخفیف شاکیان این مبلغ به کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان برسد.

مدیرکل زندان‌های فارس یادآور شد: سال گذشته یک هزار و ۲۰۱ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان محبوس بودند و تعداد ۵۲۴ زندانی با همت خیرین، شکات و کمک ستاد دیه از زندان‌ها آزاد شدند که از این تعداد ۴۹۹ نفر مرد و ۲۵ نفر زن بوده‌اند و مبلغ بدهی این افراد ۱۱۲ میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ ۷۴ میلیارد تومان را شکات از حق خود گذشت کرده‌اند.

حیات الغیب تأکید کرد: جشن‌های گلریزان با همت خیرین نیک اندیش در سطح استان برگزار می‌شود و انتظار داریم امسال نیز همچون سال‌های گذشته، خیرین نیکوکار، اصناف، بازاریان و مسوولین استانی، ستاد دیه را حمایت کنند تا بتوانیم با مبالغ جمع آوری شده شاهد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان در سطح استان باشیم.

وی یادآور شد: سال گذشته استان فارس در آزاد سازی زندانیان رتبه سوم کشوری و در حجم بدهی استان فارس رتبه اول کشور را کسب کرده است و در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به میزان ۵ درصد کمک‌های مردمی افزایش داشته است.

شایان ذکر است خیرین نیک اندیش می‌توانند با مراجعه به ستاد دیه و یا از طریق شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۰ و شماره حساب ۱۰/۱۱۹۹۱۱۹۹ و همچنین کد دستوری از طریق تلفن همراه با شماره گیری ستاره ۷۳۳ ستاره ۴ ستاره ۱۰۱۰۱۰ مربع نسبت به پرداخت کمک‌های خیرخواهانه خود اقدام نمایند.
مراسم گلریزان شیراز در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه با حضور مسوولین کشوری، استانی و جمع کثیری از خیرین نیکوکار برگزار می‌گردد.