۱۴۰ تن سنگ معدن در اسفراین کشف شد

۱۴۰ تن سنگ معدن در اسفراین کشف شد

اسفراین- فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف ۱۴۰ تن سنگ معدن در آلبلاغ اسفراین طی امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: در رابطه با کشف منابع از معدن آلبلاغ ۴۸ متخلف دستگیر و ۲۶ دستگاه خودرو و ۱۲۶ رأس چهارپار نیز توقیف شد.

مظاهری اظهار کرد: خراسان شمالی از معادن زیادی برخوردار است که تعدادی از این معادن به ثبت رسیده و تعدادی نیز به لحاظ معذوریت قانونی و زیست محیطی ثبت نشده و به بهره برداری نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه معدن آلبلاغ از جمله معادنی است که متأسفانه تا کنون به ثبت نرسیده است، افزود: در این راستا تعدادی از اهالی منطقه و همچنین مردم دیگر مناطق به صورت غیر قانونی اقدام به برداشت سنگ معدن از این مکان کرده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی با بیان اینکه چندی پیش یکی از اهالی به علت برداشت غیراصولی از این معدن جان خود را از دست داد، گفت: نیروی انتظامی بر حسب وظیفه ذاتی که دارد همواره برخورد با این اقدام غیر قانونی را با جدیت در دستور کار خود قرار داده است.

مظاهری با تاکید بر مسئولان به ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به ساماندهی این معدن اقدام کنند، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین آسیب در این خصوص به محیط زیست وارد می‌شود، بنابراین می‌طلبد سازمان حفاظت از محیط زیست با انجام اقدامات لازم از بروز مشکلات پیش رو پیشگیری کند.