کوسه های آبهای اطراف جزیره کیش خطری ندارند

کوسه های آبهای اطراف جزیره کیش خطری ندارند

کیش - رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش از بی خطر بودن کوسه های آبهای اطراف جزیره کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، مریم محمدی با اشاره به اینکه روز گذشته انتشار تصویر کوسه‌ها در آب‌های اطراف جزیره کیش در فضای مجازی موجب نگرانی برخی گردشگران و ساکنان شده بود با تاکید بر بی خطر بودن این کوسه‌ها گفت: این تصاویر مربوط به سایت حفاظت شده در بخش شرقی جزیره کیش بود که ویژه زاد آوری کوسه است.

وی با تاکید بر بی خطر بودن این کوسه‌ها افزود: این کوسه‌ها از ماهی‌های کوچک‌تر تغذیه می‌کنند و به هیچ وجه برای انسان‌ها تهدید یا خطری محسوب نمی‌شوند. بنابراین ساکنان و گردشگران می‌توانند با خیال آسوده از تفریحات دریایی و زیبایی‌های ساحلی کیش لذت ببرند.

رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش با ابراز خرسندی از توجه ساکنان و گردشگران جزیره کیش به حفظ محیط زیست ارزشمند این جزیره مرجانی در بخش ساحل و خشکی تصریح کرد: با وجود توسعه و ساخت و ساز در نقاط مختلف جزیره کیش و افزایش شمار ساکنان و گردشگران در این منطقه آزاد، وجود زیستگاه‌های حفاظت شده در بخش‌های مختلف ساحل بیانگر تلاش سازمان منطقه آزاد در حفظ گونه‌های ارزشمند دریایی و محیط زیست جزیره کیش است.

وی افزود: حضور تعداد این کوسه‌ها ی بی خطر در آب‌های اطراف کیش نشان می‌دهد که این آبزیان از جانب ساکنان و گردشگران احساس خطرنکرده و همین امنیت آب‌های ساحلی کیش آنها را به شناو زاد و ولد در این منطقه ترغیب کرده است.