برگزاری ۱۱ جشنواره هنری طی امسال در خراسان شمالی

برگزاری ۱۱ جشنواره هنری طی امسال در خراسان شمالی

بجنورد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری ۱۱ جشنواره فرهنگی هنری به منظور شناسایی استعداد هنرمندان و تشویق آنان به خلق آثار طی امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین فرخنده پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی با بیان اینکه جشنواره هنری در بخش‌های شعر، هنرهای تجسمی، کتابخوانی، نمایش فیلم و عکس برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره‌ها در سطح شهرستان‌ها و روستاهای استان برگزار می‌شود تا آنان نیز از شادی و نشاط آن بهره مند شوند.

فرخنده با اشاره به اجرای موسیقی در خراسان شمالی، بیان کرد: با توجه اجرای انواع موسیقی در این استان سعی شده از افراط در این رابطه پرهیز شود تا تعادل در بین هنرمندان ملی و بومی برقرار باشد.

وی تصریح کرد: تاکنون فرصت اجرا برای هنرمندانی که درخواست اجرا در خراسان شمالی را داشته‌اند، فراهم شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: همچنین در بخش شاخص‌های فرهنگی سعی شده با تمرکز بر جریان فرهنگی هنری در راستای تحقق رونق تولید گام بر داریم که نمونه آن تحویل هشت باب کتابخانه به نهاد کتابخانه های بومی و نیز احداث دو کتابخانه شهری و ۱۵ کتابخانه روستایی است که به زودی تحویل نهاد کتابخانه های عمومی می‌شود.

فرخنده افزود: سال گذشته در بخش تأسیس آموزشگاه‌های هنری رشد ۲۵ درصدی و در حوزه تولیدات نمایشی رشد ۳۵ درصدی را داشته‌ایم به طوری که در این رابطه ۹۳ اثر و ۳۴۲ اجرا انجام شده است.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره ملی هنرهای نمایشی آیات و فیلم روستا و عشایر اشاره کرد و گفت: این جشنواره‌ها فصل زمستان امسال برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی بیان کرد: تاکنون برای جشنواره فیلم روستا و عشایر ۱۴۲ اثر از ۲۸ استان به دبیرخانه رسیده و آخرین مهلت ارسال آثار ۱۵ خرداد ماه امسال است.

فرخنده اظهار کرد: هنرمندان سراسر کشور می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی ارسال کنند.