احداث جاده دسترسی مهرگان به قزوین ازمطالبات به حق مردم محمدیه است

احداث جاده دسترسی مهرگان به قزوین ازمطالبات به حق مردم محمدیه است

قزوین- فرماندار شهرستان البرز گفت: احداث جاده دسترسی «مهرگان به-قزوین» از جدی ترین نیازها و مطالبات مردم شهر محمدیه و مهرگان است که محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، رضا گروسی صبح دوشنبه به همراه رحمانی معاون اداره کل راه و شهرسازی استان، شهردار، بخشدار و اعضای شورای شهر محمدیه از طرح جاده دسترسی مهرگان به قزوین بازدید کردند.

رضا گروسی فرماندار شهرستان البرز در جریان این بازدید گفت: جاده دسترسی مهرگان به قزوین از هزینه‌های اضافی مردم برای تردد از عوارضی اتوبان قزوین خواهد کاست.

وی افزود: جاده دسترسی مهرگان به محمدیه پس از بررسی کارشناسی در استان و پیشنهاد سه مسیر برای عبور و تردد ساکنان مهرگان تعیین و مقرر شد مسیری از کنار کانال اصلی آب کشاورزی انتقالی از سد طالقان به قزوین به صورت مشترک و سه جانبه با کمک استانداری و راه و شهرسازی و شهرداری محمدیه ایجاد شود که شهرداری محمدیه به عنوان کار گزار و مجری طرح انتخاب شد.

فرماندار البرز در ادامه یادآور شد: جاده دسترسی مهرگان به قزوین به مسافت ۵ کیلو متر در دو لاین احداث می‌شود و با اجرای این طرح علاوه بر تأمین جاده امن برای شهروندان و ساکنین منطقه یکی از مهمترین مطالبات و نیازهای قانونی و به حق ساکنان مهرگان محقق و عملی خواهد شد.

گروسی بیان کرد: مطالعات اولیه این طرح و نقشه‌های فاز یک تکمیل شده و امیدواریم در صورت تأیید نقشه‌ها و تفاهم نهایی با اداره کل آب منطقه‌ای استان قزوین پروژه در ماه آتی به مرحله‌ای اجرا درآید.

فرماندار البرز تصریح کرد: هدف دولت توجه به نیازها و مشکلات مردمی است و ناحیه شهری مهرگان با توجه به نو پا بودن و تأسیس تازه آن و همچنین سکونت جمعیت زیادی از پروژه مسکن مهر در این شهر نیاز دارد تا مورد توجه بیشتری از سوی مسئولان قرار گیرد تا مشکلات مردم را برطرف کنیم.

گروسی ایجاد جاده دسترسی را برای منطقه مهم و ضروری دانست و گفت؛ با ساخت این مسیر شاهد کاهش چشمگیر بار ترافیکی اتوبان کرج -قزوین خواهیم بود و جاده ایامن و ایمن برای ساکنین منطقه ایجاد خواهد شد...

مریم نخستین شهردار محمدیه هم در خصوص اهمیت اجرای جاده دسترسی مهرگان به قزوین گفت: ناحیه شهری مهرگان یکی از طرح‌های خوب جمهوری اسلامی است که توانسته بخش عمده‌ای از نیاز مسکن مردم را برطرف کند و با توجه به پیش بینی اسکان جمعیتی بیش از ۱۲۰ هزار نفر در آینده باید نگاه ویژه ای به نیازها و خواسته‌های مردم داشته باشیم که احداث جاده دسترسی ساکنان این شهر به قزوین یکی از جدی ترین مطالبات به حق بود که مورد توجه قرار گرفت و در الویت قرار داده شد.

شهردار محمدیه تاکید کرد: با اجرای طرح جاده دسترسی مهرگان به قزوین، شاهد کاهش چشمگیر بار ترافیکی شهر محمدیه و همچنین تردد راحت و ایمن ساکنین محل به قزوین و دیگر شهرها خواهیم بود.