ورزش پهلوانی و زورخانه ای در قزوین برگزار شد

ورزش پهلوانی و زورخانه ای در قزوین برگزار شد

قزوین- در راستای توسعه ورزش در همه سطوح جامعه به مناسبت ماه مبارک رمضان، ورزش باستانی، پهلوانی و زورخانه ای توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، ورزش باستانی، پهلوانی و زورخانه ای با حضور گردشگران خارجی، شهروندان و از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین برای نخستین بار در پیاده راه فرهنگی میدان آزادی (سبزه میدان) برگزار شد.

محمد درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در این مراسم اظهار کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی و با نشاط از سوی سازمان فرهنگی تدارک دیده شده که در ماه مبارک رمضان و در ایام تابستان برای شهروندان در پیاده راه فرهنگی اجرا می‌شود.

وی افزود: فرهنگسرای شب‌های مهربانی با حضور هنرمندان استانی و اجرای برنامه‌های شاد و متنوع از چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه به مدت ۶ شب در پیاده راه فرهنگی فعالیت خواهد داشت.

سعید دقیقی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز گفت: در دو سال اخیر پروژه‌های زیرساختی مهمی در بخش‌های عمرانی، ورزشی و فرهنگی با هدف نشاط شهروندان اجرا شده تا قزوین به مقصد گردشگری تبدیل شود.

وی بیان کرد: پیاده راه فرهنگی سبزه میدان از جمله پروژه‌های مجموعه مدیریت شهری است که با نگاه انسان محور ایجاد شده و جذابیت‌های بصری و برنامه‌های فرهنگی آن در نشاط اجتماعی تأثیر گذار است.

سیده منیره قوامی دیگر عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز بیان کرد: اعضای شورای پنجم همسو و همراه یکدیگر درجهت رضایت شهروندان گام بر می‌دارند.

وی یادآور شد: پروژه‌هایی نظیر سا فاری پارک یا هفت دره، پل معلق و پل طبیعت در جاده سلامت از جمله طرح‌هایی هستند که ساخت آنها در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفته و بزودی تکمیل شده و مورد بهره برداری کامل قرار می‌گیرند.

احد چگینی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز گفت: خش عمده‌ای از بودجه ۸۰۰ میلیارد تومانی مصوب شده در شورا به حوزه‌های عمرانی اختصاص دارد تا پروژه‌هایی برنامه ریزی و اجرا شود که گذشته پرافتخار قزوین را تکرار کند.

وی اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری افزایش ورودی‌های قزوین است تا بتوانیم مسافران عبوری در اتوبان‌ها و کمربندی‌های این کهن شهر را برای اقامت در قزوین و تماشای جذابیت‌های تاریخی و گردشگری آن دعوت کنیم.

محسن حق شناس دیگر عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز گفت: اجرای ورزش باستانی، پهلوانی و زورخانه ای از برنامه‌های ارزنده مجموعه مدیریت شهری قزوین است که در پیاده راه فرهنگی میدان آزادی برای شهروندان تدارک دیده و اجرایی شد.