موفقیت در مبارزه با مواد مخدر نیازمند رویکرد و روشهای جدید است

موفقیت در مبارزه با مواد مخدر نیازمند رویکرد و روشهای جدید است

قزوین- استاندار قزوین گفت: برای موفقیت در مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر نیازمند استفاده از روشهای جدید و نوین و تغییر رویکردهای قدیمی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که ظهر دوشنبه در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در طول سال اعتبارات زیادی برای مبارزه هزینه می‌شود و در این مسیر هم در کنار هزینه‌های سنگین افراد زیادی هم شهید و مجروح می‌شوند و شاید تنها کشوری هستیم که در این زمینه عزم جدی داریم.

وی بیان کرد: ترانزیت مواد مخدر از جاده‌های کشور آسیب‌های زیادی به ما زده و در شرایطی که می‌توانستیم با موافقت در عبور ترانزیت مواد خود را از آسیب‌های کمتری برخوردار کنیم اما راضی نشدیم دیگر انسان‌های سایر کشورها دچار مشکل شویند.

استاندار قزوین بیان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی ما در مبارزه جدی بودیم و نگذاشتیم کشورمان محل عبور آسان مواد مخدر باشد و با این کار از ورود حجم زیادی از مواد مخدر به کشورهای اروپایی و آسیایی جلوگیری کردیم.

زاهدی تصریح کرد: رابطه خرید و فروش مواد و اعتیاد تنگاتنگ است و تا مواد وجود دارد باید مبارزه ما همزمان باشد اما برای موفقیت در کار نیازمند استفاده از روش‌های نوین و جدید هستیم چون شیوه ترانزیت و توزیع و تولید هم فرق کرده است.

رسانه‌ها در اطلاع رسانی مشارکت کنند

استاندار قزوین اظهار داشت: باید نگاه جدیدی در مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم تا نتیجه بخش باشد و جامعه مصون بماند که در این میان از رسانه‌ها انتظار داریم در آگاهی بخشی مشارکت بیشتری داشته باشند زیرا ریشه بسیاری از آسیب‌ها مواد مخدر و اعتیاد است.