مطالعه طرح انتقال حسین آباد کالپوش انجام شد/ رانش زمین خطری جدی

مطالعه طرح انتقال حسین آباد کالپوش انجام شد/ رانش زمین خطری جدی

سمنان - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: مطالعات طرح انتقال روستای حسین آباد کالپوش انجام شده و طبق آن برای تامین امنیت مردم باید این روستا به مکان جدید منتقل شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، منوچهر فخری صبح دوشنبه در جلسه مشترک بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده و شورای منتخب مدیریت بحران استان سمنان به میزبانی استانداری درباره طرح انتقال روستای حسین آباد و انجام مطالعات آن، تاکید کرد: مطالعات و بررسی‌های ما بر این اساس است که تمام روستا برای تأمین سلامت ساکنان و اهالی روستا، به مکان جدید انتقال یابد، اما در عین حال ما علاقمند هستیم در صورتی که بستر مناسبی برای ساخت و احداث واحدهای مسکونی جدید و زمین مناسب در روستا وجود دارد، انتقال کل‌ روستا انجام‌ نشود.

وی با بیان اینکه زمین شناسی طی دو هفته آینده گزارش نهایی خود را به کارگروه و شورای منتخب مدیریت بحران استان ارسال کند، افزود: حساسیت کالپوش و روستای حسین آباد و مسائل و مشکلات موجود در منطقه، باعث شده که مدیران استانی با توجه به تراکم کاری خود، شخصاً در جلسات حضور پیدا کنند که نشان از پیگیری امور این روستا است.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه اولویت اصلی ما در استان، روستای حسین‌آباد کالپوش است، تاکید داشت: نیاز است تا مسئولان، مدیران و دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه و شورا تلاش خود را به این مهم معطوف کنند از سوی دیگر با توجه به حساسیت و وضعیت منطقه، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در مناطقی که احتمال رانش زمین وجود دارد، اجازه بهسازی، ترمیم و احداث ساختمان‌های خود را ندارند.

فخری بیان کرد: اقدام شورای آموزش و پروش در خصوص برگزاری فشرده کلاس‌های درس و به پایان رساندن پیش از موعد سال تحصیلی در منطقه کالپوش با توجه حساسیت‌های موجود، اقدامی ارزنده است.

وی در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه شرکت برق در صورت وجود کمبود احتمالی روشنایی معابر در روستا یا ورودی و همچنین قطعی احتمالی برق حسین آباد، اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد، تاکید کرد: عملیات اجرایی احداث جاده دسترسی و عبور و مرور مردم روستای حسین آباد کالپوش، توسط اداره کل راه و شهرسازی شرق استان، طی هفته آینده تکمیل و نهایی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان در ادامه گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با انجام پیگیری‌های لازم، عملیات آواربرداری و جمع آوری مصالح ساختمان‌های تخریب شده را در دستور کار قرار بدهد.