۱۵ میلیارد ریال کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد

۱۵ میلیارد ریال کلزا از کشاورزان مازندران خریداری شد

ساری - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: تاکنون ۱۵ میلیارد ریال کلزا از کشاورزان استان مازندران خریداری و بیش از سه میلیارد ریال وجه آن نیز پرداخت شده است.

به گزار ش خبرگزاری مهر ، سیدمحمد جعفری اظهار داشت: تاکنون ۱۵ میلیارد و ۶۴۱ میلیون ریال کلزا از کشاورزان مازندرانی خریداری شد که با پیگیری‌های بعمل آمده کشاورزانی که تا پنج شنبه هفته گذشته کلزای خود را به مراکز خرید این شرکت تحویل دادند، مطالبات آنها به مبلغ ۳ میلیارد و ۷۵۲ میلیون ریال از طریق سامانه خرید تضمینی بانک عامل پرداخت شد.

دکتر جعفری به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و گفت: این میزان خرید توسط ۸ مرکز از ۲۳ مرکز راه اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا انجام گرفت.

وی افزود: با تمهیدات اتخاذ شده ۱۸ مرکز خرید در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور، عملیات خرید تضمینی کلزا در مازندران را آغاز خواهند کرد و ۵ مرکز نیز در صورت لزوم به تعداد آنها افزوده خواهد شد.

سید محمد جعفری با اشاره به قیمت خرید دانه روغنی کلزا اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۳۴ هزار و ۳۹۸ ریال است و در مراکز خرید تضمینی شرکت غله، دانه کلزا تا ۱۰ درصد ناخالصی و ۲۰ درصد رطوبت قابل خریداری می‌باشد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ با اشاره به اینکه خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد اظهار داشت: کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

سید محمد جعفری تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده‌اند انجام نخواهد شد.

وی در پایان گفت: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.