آزادی سه زندانی محکوم‌به قصاص در شهرستان فردیس

آزادی سه زندانی محکوم‌به قصاص در شهرستان فردیس

فردیس - دادستان فردیس از آزادی سه زندانی محکوم‌به قصاص در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسن جهانشاهلو در جشن گل‌ریزان حمایت از زندانیان فردیس که شامگاه یکشنبه برگزار شد، از آزادی سه زندانی محکوم‌به قصاص در فردیس خبر داد و اظهار کرد: هزینه دیه این سه زندانی توسط انجمن حمایت از زندانیان این شهرستان جمع‌آوری شد.

وی در ادامه بابیان اینکه برخی از خیرین به‌صورت ماهانه به خانواده‌های زندانیان کمک می‌کنند، تأکید کرد: حدوداً ۴۸۰ خانواده زندانی تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس هستند و به‌صورت ماهانه به آن‌ها بسته‌های حمایتی اهدا می‌شود.

دادستان فردیس درآمد انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس در سال گذشته را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: درآمدهای این انجمن باهدف استفاده بهینه در حساب‌های بانکی به سپرده درآمده و حدود ۷۰ میلیون تومان نیز سود بانکی به آن تعلق‌گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های مفرحی در ندامتگاه فردیس برای زندانیان برگزار می‌شود، اضافه کرد: افزایش کمک به خانواده‌های زندانی موجب افزایش امنیت و نظم و همچنین کاهش حاشیه‌نشینی می‌شود.

جهانشاهلو بابیان اینکه دستگاه قضا برای کمک به آرامش در جامعه باید از اعمال قانون استفاده کند، خاطرنشان کرد: این مجازات‌ها نباید شامل حال خانواده‌های زندانی شود.