فعالیت ۶۴ خانه قرآنی در استان سمنان/ ۶۶ فعال قرآنی آموزش دیدند

فعالیت ۶۴ خانه قرآنی در استان سمنان/ ۶۶ فعال قرآنی آموزش دیدند

شاهرود - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان ایکنه ۶۴ خانه قرآن و عترت در سطح این استان وجود دارد، گفت: ۲۶ خانه قرآن و عترت شهری و ۳۸ باب روستایی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام علی شکری صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در شاهرود، با بیان اینکه ۶۴ خانه قرآنی شهری و روستایی در استان وجود دارد، ابراز کرد: از این تعداد، ۳۸ باب متعلق به خانه قرآن وعترت روستایی و ۲۶ باب خانه قرآن و عترت شهری هستند که در آنها فعالیت‌های قرآنی شامل دوره‌های آموزشی، تلاوت، حفظ، تفسیر، جز خوانی و … برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۴ موسسه فرهنگ قرآن و عترت نیز در سطح استان سمنان مشغول به کار است، افزود: این موسسات نیز در راستای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی در سطح جامعه تلاش می‌کنند.

آموزش ۶۶ فعال قرآنی در سال ۹۷

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه قطعاً با درخواست جدید در راستای تأسیس موسسه و یا خانه قرآنی، تعداد این مکان‌ها در سطح استان طی سال ۹۸ ممکن است بیشتر نیز شود، گفت: این موسسات در واقع نقش بازوان اجرایی سیاست‌ها و برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی استان را در هشت شهرستان استان بر عهده دارند.

شکری بیان کرد: از مجموع ۵۴ موسسه قرآنی فعال در استان سمنان ۱۳ مورد در سمنان، ۱۴ مورد در شاهرود، هفت مورد در گرمسار، ۱۲ مورد در دامغان، چهار مورد در مهدی‌شهر، سه مورد در میامی و یک مورد در سرخه به ثبت رسیده‌اند.

وی افزود: در شهرستان سمنان همچنین هشت خانه قرآن و عترت شهری و یک خانه روستایی، در شاهرود هشت خانه قرآن و عترت شهری و شش باب روستایی، در دامغان یک خانه قرآن و عترت شهری و هفت باب روستایی، در گرمسار و آرادان چهار خانه قرآن و عترت شهری و ۹ روستایی، در مهدی شهر سه خانه قرآن و عترت شهری و دو خانه روستایی، در میامی سه خانه قرآن و عترت شهری و ۱۲ روستایی و همچنین در سرخه یک خانه قرآن و عترت روستایی وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین گفت: تعداد مربیان قرآنی که در سال ۹۷ توسط اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان سمنان آموزش قرآن کریم در سطوح مختلف دیده‌اند، ۶۶ نفر بوده است.