تشدید اقدامات بهداشتی قرنطینه ای در مزارع پرورش ماهی قزوین

تشدید اقدامات بهداشتی قرنطینه ای در مزارع پرورش ماهی قزوین

قزوین- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای در مزارع پرورش ماهی شهرستان قزوین تشدید شده است.

مهدی جلوخانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اینکه این شهرستان دارای پتانسیل‌های لازم برای پرورش ماهیان گرمابی و سردابی است، اظهار کرد: هم اکنون تعداد متعددی مزارع پرورش ماهی در شهرستان قزوین فعال‌اند که از آغاز تا پایان دوره پرورش ماهی، همگی این مزارع تحت نظارت کامل اداره دامپزشکی قرار دارند.

وی، برگزاری کلاس‌های آموزشی با موضوع بیماری‌های مهم آبزیان، بهداشت و قرنطینه و نیز ضدعفونی کردن مزارع، همچنین آموزش چهره به چهره پرورش دهندگان، انجام نمونه‌گیری‌های مداوم در طول دوره پرورش جهت کنترل بیماری‌هایی ویروسی و انگلی و … را از جمله اقدامات انجام شده بر شمرد و افزود: بازدیدهای مکرر در خصوص رفع نواقص بهداشتی موجود و مشاوره به صاحبان و کارگران مزارع پرورش ماهی را افزایش داده‌ایم.

جلوخانی در ادامه، از انجام آزمایش‌های بررسی سلامت بچه ماهی‌ها و صدور گواهی سلامت، پیش از آغاز پرورش توسط دامپزشکی خبر داد و گفت: آزمایش‌های تأیید سلامت بهداشتی ماهی‌ها قبل از ارسال به بازار فروش نیز توسط آزمایشگاه مرجع دامپزشکی استان انجام می‌گیرد.