محدوده جغرافیایی شهرستان آشتیان در سال جاری افزایش می یابد

محدوده جغرافیایی شهرستان آشتیان در سال جاری افزایش می یابد

آشتیان- استاندار مرکزی گفت: با توجه به درخواست‌های شورای شهر و فرمانداری آشتیان، در سال جاری پس از انجام سیر مطالعاتی، ۶۰ الی ۷۰ هکتار به اراضی محدوده شهرستان آشتیان اضافه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید علی آقا زاده شامگاه یکشنبه در جلسه مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی و شهرستان آشتیان اظهار کرد: در حال حاضر موانع بسیار زیادی در مسیر واحدهای تولیدی وجود دارد و تمام مدیران در تلاش برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی هستند.

وی در بخش دیگر سخنان خود ادامه داد: یکی از موانع توسعه در شهرستان آشتیان کم بودن محدوده شهر آشتیان است. با وجود اینکه در شهرک‌های صنعتی آشتیان زمین‌های کافی با زیرساخت‌های مناسب آب، برق و گاز وجود دارد اما با عدم استقبال سرمایه گذاران مواجه شده است.

آقازاده گفت: با توجه به درخواست‌های شورای شهر و فرمانداری این شهرستان در سال جاری پس از انجام سیر مطالعاتی ۶۰ الی ۷۰ هکتار به اراضی محدوده شهرستان آشتیان اضافه می‌شود، زیرا با انجام این کار به رونق کسب و کار، ساخت و ساز و توسعه شهرستان و شهر آشتیان کمک شایانی می‌شود.

وی بیان کرد: با ایجاد امتیازات مناسب سعی داریم در شهرک‌های صنعتی آشتیان جذب سرمایه گذاران را داشته باشیم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: در این جلسه تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی که مایل به سرمایه گذاری در این شهرستان هستند، حضور دارند. سرمایه گذارانی که سال‌ها در تهران به تولید مواد اولیه مشغول بودند و آمادگی خود را اعلام کردند که ظرف کمتر از شش ماه کارخانه‌ای با فرصت یکصد نفر اشتغال زایی در گرکان از توابع آشتیان ایجاد کنند.

آقازاده افزود: امیدواریم جلسات اقتصاد مقاومتی این شهرستان به رونق اقتصادی و حمایت از تولید و سرمایه گذاری در این شهرستان بیانجامد و از نرخ بالای بیکاری آشتیان کاسته شود.

وی گفت: تمامی مصوبات عنوان شده در جلسات قبلی و این جلسه مستلزم پیگیری است و با تشکیل جلسات مستمر باید برای کاهش مشکلات اقتصادی گام برداریم.