آینده کشور وابسته به فعالیت دستگاه قضا است

آینده کشور وابسته به فعالیت دستگاه قضا است

اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان اردبیل آینده و حیثیت کشور را وابسته به نحوه فعالیت دستگاه قضایی است و انتظار می‌رود این حوزه به بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات فعلی جامعه به صورت جدی ورود کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید حسن عاملی عصر یکشنبه در آئین تکریم و معارفه روسای کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: امروز ما شاهد مشکلاتی در سطح جامعه هستیم و از جمله اینکه در فرهنگ سازی کم کاری‌هایی مشاهده می‌شود.

وی افزود: مهمترین مطالبه فعلی ملت از دستگاه قضا، وثوق ملی است و دستگاه قضائی برای مقابله با تمامی ترفندها و مشکلاتی که دشمنان به وجود می‌آورند باید دیپلماسی عمومی را تقویت کند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اعلام وجود بیش از ۱۶ میلیون پرونده در دستگاه قضائی بیان داشت: این تعداد شایسته کشوری اسلامی نیست و لازم است نواقص و مشکلات ۴۰ سال اخیر بررسی شده و بر اساس آن دستگاه قضائی نسبت به خدمت رسانی اقدام کند.

عاملی با ذکر مثالی به ضرورت مداخله جدی دستگاه قضائی در ارتقا امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: لازم است در قراردادها از سوی دستگاه قضائی مداخله شود و نسبت به صیانت غذایی جامعه برنامه مدونی اعمال کنیم.

در این مراسم استاندار اردبیل نیز با تاکید به اهمیت دستگاه قضائی تصریح کرد: قوه قضائیه اساس و پایه امنیت جامعه است و بدون اقدامات دستگاه قضائی نمی‌توان در سایر حوزه‌ها نیز موفق عمل کرد.

اکبر بهنام جو بیان داشت: در خود استان اردبیل با اقدامات درخور دستگاه قضائی فضای ایمنی برای سرمایه گذاری شکل گرفته و به عنوان مثال در بهبود زیرساخت‌ها شاهد حمایت‌های دستگاه قضائی هستیم و اگر چنین فضای همدلی و همکاری نبود بسیاری از پروژه‌ها پیشبرد مطلوبی نداشت.