مشکلات ۴۰۰ واحد تولیدی در اردبیل رفع شد

مشکلات ۴۰۰ واحد تولیدی در اردبیل رفع شد

اردبیل -معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: طی سال‌های اخیر مشکلات ۴۰۰ واحد تولیدی در این استان حل و فصل شده و از تعطیلی ۱۰ ها واحد تولیدی نیز جلوگیری به عمل آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، یوسف خدادادی عصر یکشنبه در آئین تکریم و معارفه روسای کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: با احیا کمیته حمایت قضائی در استان، مشکلات بسیاری از واحدها حل شده و از سرمایه‌گذاران حمایت ویژه داشتیم.

وی افزود: احیا کمیته حمایت قضائی یکی از اقدامات شاخص دستگاه قضائی استان است و علاوه بر این طرح‌های ملی متعددی از جمله طرح پیشگیری از خشونت و طرح ملی مشاوره قبل از ازدواج در استان به صورت پایلوت کشوری اجرا و به سایر استان‌ها نیز معرفی شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ادامه داد: با مجموع اقدامات علمی و برنامه ریزی مدون در دستگاه قضائی، یافته‌های دستگاه قضائی استان مورد استفاده پژوهشگران قرار می‌گیرد و توانستیم به یافته‌های مطلوبی در حوزه‌های حقوقی و قضائی برسیم.

خدادادی همچنین به اجرای مجازات‌های جایگزین حبس در استان اشاره و تصریح کرد: تعداد احکام جایگزین حبس در سال ۹۶، ۴۰۰ فقره بوده اما در سال ۹۷، به بیش از هزار مورد رسیده و رویکرد مطلوبی در استان در این خصوص ایجاد شده است.

وی با تاکید به اینکه دستگاه قضائی استان زمان بررسی پرونده‌ها و رسیدگی به آنها را به ۲۰ روز کاهش داده است، افزود: زمان اجرای احکام نیز با کاهش محسوس همراه است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزاری منظم جلسات کمیته صیانت از بیت المال را یادآور شد و افزود: در سال گذشته از تعدی به ۱۸ هزار هکتار از اراضی جلوگیری شده و زمینه برگرداندن ۱۵ هزار هکتار دیگر نیز فراهم شده است.

به گفته خدادادی برنامه ریزی مدون در دستگاه قضائی استان حاکم شده و در سال‌های اخیر کیفیت خدمت رسانی به مردم افزایش یافته است.