دستگیری شیاد میلیاردی در اراک / اعتراف به ۱۱۸ فقره کلاهبرداری

دستگیری شیاد میلیاردی در اراک / اعتراف به ۱۱۸ فقره کلاهبرداری

اراک- رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی گفت: فرد شیادی که طی تماس تلفنی و با شیوه کارت به کارت، از ۱۱۸ شهروند در چند استان کشور مبالغ زیادی کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس استان مرکزی به دام افتاد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سرهنگ سید نورالدین حسینی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اعلام شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری تلفنی با شگرد کارت به کارت بررسی تخصصی موضوع به تیمی مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی استان ارجاع شد.

وی افزود: در تحقیقات اولیه از مالباختگان مشخص شد که طی تماس تلفنی و کشاندن افراد به دستگاه کارت خوان، حساب این افراد خالی شده که موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان مرکزی قرار گرفت.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد، افرادی ناشناس در تماس تلفنی، با عنوان برنده شدن فرد مخاطب، در یکی از شرکت‌های تلفن همراه و یا مسابقات تلفنی، آنها را برای دریافت جایزه به دستگاه عابر بانک راهنمایی کرده و با چرب زبانی و شگردی خاص اقدام به خالی کردن حساب این افراد می‌کردند.

حسینی با اشاره به آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس در شناسایی فرد کلاهبردار گفت: با توجه به سرنخ‌ها و مدارکی که در روند رسیدگی به این پرونده‌ها به دست آمد، فرد کلاهبردار در یکی دیگر از استان‌های کشور شناسایی و در عملیات پلیس در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به استان انتقال داده شد.

وی با اشاره به اعتراف متهم در بازجویی‌های پلیس به ۱۱۸ فقره کلاهبرداری در اراک و سایر استان‌های کشور تصریح کرد: در ادامه بازجویی‌های پلیس مشخص شد این فرد شیاد برای انجام کلاهبرداری‌های خود، حساب‌های متعددی را در بانک‌های مختلف باز کرده است.

این مقام انتظامی از شناسایی مالباختگان خبر داد و افزود: متهم پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.