شهروندان فهیم ارزشمندترین بخش از ساز و کار نظارتی شهرداری هست

شهروندان فهیم ارزشمندترین بخش از ساز و کار نظارتی شهرداری هست

کرمان - شهردار کرمان گفت: شهروندان دلسوز و فهیم کرمانی ارزشمندترین بخش از ساز و کار نظارتی شهرداری هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری کرمان، سید مهران عالم زاده در پاسخ به سوالی در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی درباره آسیب به درختان در حین عملیات جدول گذاری در خیابان غدیر گفت: آنچه در خیابان مذکور و توسط شهرداری منطقه دو کرمان روی داده عدم توجه لازم به موضوع مراقبت از درختان در حین انجام عملیات عمرانی مربوط به ایجاد شبکه دفع آب‌های سطحی است.

عالم زاده افزود: عدم نظارت شهردار منطقه بر هماهنگی معاونان زیرمجموعه و عدم نظارت عالیه معاونت خدمات شهری شهرداری و مدیریت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز مزید بر علت شده است.

عالم زاده با ذکر این مطلب که در این زمینه برخورد لازم صورت گرفته و به جهت پیشگیری از وقوع موارد مشابه تذکرات جدی به همه مدیران مرتبط داده شده است، افزود: لازم است از شهروندی که موضوع را منعکس کرده تشکر کنم و از همه شهروندان درخواست کنم در این زمینه با حساسیت و بدون هیچ گونه ملاحظه ایی موضوعات مشابه را از طریق سامانه ۱۳۷ به بازرسی شهرداری یا به دفتر شهردار کرمان منتقل کنند.

شهردار کرمان گفت: موثرترین ساز و کار نظارتی شهرداری کرمان در همه موضوعات وجود شهروندان دلسوز و فهیم است که موضوعات شهری را با دقت و حساسیت رصد کرده و واکنش نشان می‌دهند.

عالم زاده ادامه داد: قطعاً در مجموعه‌هایی بزرگ نظیر مجموعه عظیمی چون شهرداری کرمان با هزاران نفر نیروی انسانی شاغل در حوزه‌های مختلف و وجود صدها شرکت پیمانکار کوچک و بزرگ اشتباهات و بعضاً تخلفاتی روی می‌دهد و هرگز نمی‌توان منکر چنین موضوعی شد؛ لیکن آنچه می‌تواند درصد این اشتباهات و تخلفات را به شدت کاهش دهد وجود شهروندان دلسوز و فهیم است.

وی گفت: شهر وسیع کرمان را با هیچ ساز و کار نظارتی به غیر از همراهی شهروندان دلسوز و پیگیر نمی‌توان تحت نظارت و مراقبت همیشگی و دقیق قرار داد.

شهردار کرمان بیان کرد: متأسفانه موارد متعددی از آسیب به درختان یا فضای سبز شهری از سوی بعضی شهروندان در سطح شهر روی می‌دهد که لازم است موضوع بلافاصله به شهرداری گزارش شود و این موضوع صرفاً با همراهی همشهریان دلسوز محقق خواهد شد.