یزد کمی خنک‌تر می‌شود/احتمال بارندگی در ارتفاعات

یزد کمی خنک‌تر می‌شود/احتمال بارندگی در ارتفاعات

یزد ـ رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی یزد با اشاره به اینکه دمای هوای یزد امروز در برخی نقاط به ۳۹ درجه رسید، گفت: فردا با چهار درجه کاهش دما شاهد هوای کمی خنک‌تر در یزد خواهیم بود.

سیدعباس میرحسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امشب در برخی نقاط استان سرعت وزش باد شدت می‌گیرد و احتمال بارش پراکنده نیز در برخی مناطق وجود دارد.

وی عنوان کرد: فردا (دوشنبه) هوای یزد نیمه ابری تا ابری همراه با کاهش دما، گاهی وزش باد نسبتاً شدید همراه با گرد و غبار و در برخی نقاط به ویژه نیمه غربی و ارتفاعات با رگبار باران و احتمال رعد و برق همراه خواهد بود.

میرحسینی با بیان اینکه امروز دمای هوای شهر یزد در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه رسید، افزود: فردا دمای هوا با کاهش سه درجه‌ای در مرکز استان به ۳۲ درجه و در روز سه شنبه به ۳۱ درجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: امروز گرم‌ترین نقطه استان یزد شهر بافق بود که دمای هوای آن در گرم‌ترین ساعات به ۳۹ درجه رسید اما فردا و پس فردا، دمای هوا در گرم‌ترین ساعات روز در این نقطه به ۳۵ و ۳۴ درجه می‌رسد.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی یزد یادآور شد: امروز خنک‌ترین نقطه استان یزد منطقه گاریز با دمای ۲۹ درجه‌ای بود که امروز و فردا دمای هوا در این نقاط در خنک‌ترین ساعات روز به ۱۱ و ۹ درجه سانتیگراد و در گرم‌ترین ساعات به ۲۶ و ۲۵ درجه خواهد رسید.