دین زدایی برنامه دشمن در حوزه تعلیم و تربیت است/ بحران فضای مجازی

دین زدایی برنامه دشمن در حوزه تعلیم و تربیت است/ بحران فضای مجازی

بابل - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه دین زدایی مهمترین برنامه دشمن در حوزه تعلیم و تربیت است بر ضرورت نظارت بیشتر دستگاه های فرهنگی در حوزه آموزش و پرورش تاکید کرد.

حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید بر اینکه دستگاه تعلیم و تربیت محل رقص و خوانندگی افراد مبتذل برای انحراف فرزندان انقلاب نیست، گفت: نباید نظارت بر مدارس که خط مقدم تعلیم و تربیت فرزندان آینده این انقلاب هستند به حال خود رها شود.

وی با ابراز تأسف از کلیپ‌های مبتذل منتشر شده در برخی مدارس کشور، بر ضرورت نظارت بیشتر مسئولان در برنامه‌های مدارس تأکید کرد.

وی با بیان اینکه هدف امروز دشمن دین زدایی در جامعه اسلامی است، افزود: در همین راستا با استفاده از ابزار روز نظیر هنر، موسیقی، فیلم و فضای مجازی تلاش می‌کند زمینه فاصله گرفتن نسل امروز جامعه از دین را فراهم کند.

حجت الاسلام شکریان با اشاره به اینکه چنین رویداد ناگواری در فضای آموزشی کشور ضرورت توجه و برنامه ریزی بیشتر و دقیق‌تر متولیان و مسئولان دستگاه تعلیم و تربیت در مسائل تربیتی را بیشتر می‌کند، بیان داشت: امروز باید دستگاه تعلیم و تربیت توان و تمرکز بیشتری را بر روی تقویت بعد دینی و معنوی دانش آموزان صرف کند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه این گونه رفتارها نشان می‌دهد که دشمن تا عمق مراکز آموزشی و تربیتی ما نیز پیش رفته است، تصریح کرد: باید همه روزنه‌های نفوذ دشمن در چنین مراکز مهم و حساسی در کشور را با برنامه ریزی دقیق ببندیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه امروز دانش آموزان و حتی کودکان کشورمان در معرض شدید ترین هجمه‌ها و توطئه‌های فرهنگی دشمن قرار دارند، خاطرنشان کرد: باید با حذف موازی کاری‌ها، یک برنامه ریزی مناسبی در بعد معرفتی، دینی و معنوی دانش آموزان مدارس با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود صورت گیرد.

حجت الاسلام شکریان با بیان اینکه بسیاری از خانواده‌های مومن و دیندار از بروز چنین اتفاق ناگواری ناراحت و رنجیده‌اند، تصریح کرد: باید از فراگیر شدن چنین رویدادهای نادرستی در آینده به شدت جلوگیری کرد و راه آن نیز برنامه ریزی دقیق و نظارت قوی‌تر بر برنامه‌های فرهنگی مدارس است و حداقل انتظار از مسئولان، برکناری چنین مدیران، دبیران خاطی است تا شاهد تکرار آن نباشیم.

استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید بر اینکه دستگاه تعلیم و تربیت محل رقص و خوانندگی افراد مبتذل برای انحراف فرزندان انقلاب نیست، بیان داشت: نباید نظارت بر مدارس که خط مقدم تعلیم و تربیت فرزندان آینده این انقلاب هستند به حال خود رها شود.

حجت الاسلام شکریان با بیان اینکه متأسفانه امروز فضای مجازی به یک بحران جدی برای کشورمان تبدیل شده است، گفت: دشمن از ظرفیت بالای فضای مجازی برای ترویج انحرافات اخلاقی در جامعه بهره می‌گیرد و متأسفانه علیرغم تأکیدات بسیار دلسوزان نظام به ویژه مقام معظم رهبری اقدام مناسبی برای جلوگیری از این تلاش‌های مذبوح صورت نگرفته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با تأکید بر اینکه امروز برنامه‌های تربیتی، معرفتی و اخلاقی در سطح مدارس باید بیشتر تقویت شود، بیان داشت: در این راستا باید ایده و طرح‌های نو مورد استفاده قرار گیرد تا آثار مناسب‌تری در میان دانش آموزان داشته باشد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان اینکه طرح‌های فرهنگی و دینی باید با زبان نسل امروز برای آنها تبیین و تبلیغ شود، خاطرنشان کرد: تبیین و تبلیغ مفاهیم دینی با بهره گیری از ابزار روز می‌تواند اثرگذاری بسیار مطلوب‌تری در نسل امروز جامعه داشته باشد.