هجدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی در یزد برگزار می‌شود

هجدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی در یزد برگزار می‌شود

یزد ـ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: هجدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی دهه اول شهریورماه سال جاری در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام سید محمدشریف حسینی کوهستانی عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری هجدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی اظهار داشت: در حال حاضر بالغ بر هزار هیئت مذهبی در استان یزد مشغول فعالیت هستند که این هیئت‌ها می‌توانند نقشی بسیار موثر در برگزاری هجدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی برگزار کنند.

وی افزود: تقریباً همه هیئت‌ها برای همکاری و مساعدت آماده هستند و به طور قطع در حد توان خود همراهی می‌کنند و مشکلی در زمینه برگزاری نخواهیم داشت.

حسینی کوهستانی با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی در یزد همواره خوش درخشیده اند و در برگزاری مراسم‌های فاخر و با اصالت شهرت دارند، بیان کرد: به طور مراسم و آئین‌های مرتبط با اهل بیت (ع) نیز برای یزدی‌ها بسیار حائز اهمیت است و از عهده آن به خوبی برخواهند آمد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به برگزاری آئین‌های ویژه مذهبی به ویژه در ایام ماه محرم در یزد عنوان کرد: لازم است اقدامات لازم در زمینه ثبت ملی این آئین‌ها انجام شود.

وی افزود: تمام برنامه‌های مربوط به ائمه اطهار (ع) باید در حسینیه‌ها برگزار شود و به ویژه در یزد حسینیه‌های بسیار خاصی داریم که می‌توانند جذابیت بالایی برای این مراسم داشته باشند.

حسینی کوهستانی تصریح کرد: یزد به حسینیه‌ها شناخته می‌شوند و عنوان حسینیه ایران هم به همین دلیل و برگزاری مراسم‌های عزاداری و مذهبی در حسینیه‌ها به این استان نسبت داده شده به همین دلیل باید برنامه‌ها به سمت و سوی حسینیه‌ها هدایت شود.

وی افزود: به اعتقاد ما این برنامه بین المللی نیز باید در یکی از حسینیه‌های شهر یزد به صورت مردمی و با همراهی مسئولان برگزار شود.