ظرفیت اجلاس بین‌المللی پیرغلامان در راستای معرفی یزد استفاده شود

ظرفیت اجلاس بین‌المللی پیرغلامان در راستای معرفی یزد استفاده شود

یزد ـ استاندار یزد با اشاره به برگزاری اجلاس بین‌المللی پیرغلامان اهل بیت (ع) در یزد گفت: باید از ظرفیت این اجلاس در راستای معرفی یزد به ویژه اماکن مذهبی آن استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدعلی طالبی عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری اجلاس بین‌المللی پیرغلامان اهل بیت (ع) اظهار داشت: در این اجلاس قرار است ۸۰۰ نفر از پیرغلامان از سراسر ایران و سایر کشورها حضور پیدا کنند بنابراین ظرفیت بسیار خوبی معرفی یزد ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر برگزاری باشکوه این اجلاس بین المللی افزود: باید از تمام ظرفیت‌ها و همکاری مردم و تشکل‌های دینی و فرهنگی در برگزاری این نشست استفاده شود.

طالبی خاطرنشان کرد: به طور قطع برگزاری موفق این اجلاس در قالب بین‌المللی می‌تواند ابعاد جدیدی از میراث فرهنگی و مذهبی یزد را برای سایر کشورها به نمایش بگذارد.

استاندار یزد با اشاره به شهرت یزد به عنوان حسینیه ایران بیان کرد: این برنامه باید در شأن حسینیه ایران برگزار شود و شایسته است از ظرفیت تشکل‌های مردمی و هیئت‌های مذهبی به درستی در این راستا بهره گرفته شود.

طالبی تاکید کرد: تشکیل ستاد و کمیته‌های مختلف برای برگزاری برنامه‌ها ضروری است و باید در این زمینه در اولین فرصت اقدام مناسب انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه به یک کمیته مشارکت مردمی در برگزاری این اجلاس نیاز است، اظهار داشت: مسئولیت این کمیته باید به نهادهای مردمی و کانون‌ها سپرده شود.

استاندار یزد گفت: این کمیته باید فعالیت خود را از هم‌اکنون آغاز کند و کمیته‌های اجرایی نیز با مشاوره پیشکسوتان، محل برگزاری این مراسم را در نظر بگیرند و مکان مناسب و در شأن برای برگزاری این برنامه در نظر گرفته شود.

به گزارش مهر، اجلاس بین‌المللی پیرغلامان حسینی قرار است با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، صدا و سیما و برخی ارگان‌های فرهنگی و مذهبی در دهه اول شهریور در یزد برگزار شود.