کشفیات مواد مخدر امسال در کشور ۱۰ درصد افزایش داشته است

 کشفیات مواد مخدر امسال در کشور  ۱۰ درصد افزایش داشته است

زاهدان- فرمانده نیروی انتظامی از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: نیروی انتظامی در مرزها دارای توان و ظرفیت‌های فراوانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، سردار حسین اشتری در حاشیه بازدید از پایانه مرزی «میلک» سیستان واقع در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر از ابتدای پبروزی انقلاب تا کنون چهار هزار شهید تقدیم نظام کرده است.

وی با بیان اینکه تولید مواد مخدر پس از حضور آمریکا در افغانستان تقریباً ۵۰ درصد افزایش یافته است، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی میزان کشفیات مواد مخدر توسط نیروی انتظامی افزایش چشمگیری یافته است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروهای پلیس با فداکاری و ایثار در عرصه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کنند افزود: امیدواریم سازمان‌های بین المللی نیز در این عرصه برای مبارزه با سوداگران مرگ حمایت کنند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: امیدواریم سازمان‌های بین المللی کاری کنند تا بتوانیم با این موضوع به صورت ریشه‌ای برخورد کرده و مشکل را کاملاً برطرف کنیم.

سردار اشتری اظهار داشت: نیروی انتظامی در راه مبارزه با موادمخدر با تمام توان خود تلاش می‌کند تا جوانان ما به این معضل آلوده نشوند.

وی بیان کرد: در این منطقه همکاران ما با عنایت الهی و همت استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندهان و مرزداران تلاش می‌کنند با استفاده از تجهیزات به روز، امنیت منطقه را ارتقا دهند.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: امیدواریم با بروز رسانی و تجهیز امکانات بتوانیم روز به روز در راه مبارزه با مواد مخدر موفق تر عمل کرده و امنیت را ارتقا دهیم.

وی سهم استان سیستان و بلوچستان از میزان کشفیات مواد مخدر را بیش از ۶۰ درصد در سطح کشور عنوان کرد.

سردار اشتری از افزایش ۱۰ درصدی کشفیات مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و گفت: نیروی انتظامی در مرزها دارای توان و ظرفیت‌های زیادی است.

وی بیان کرد: در استان سیستان و بلوچستان با توجه به انسدادی که در مرزها وجود دارد توان عملیاتی نیروی انتظامی افزایش یافته است.

فرمانده نیروی انتظامی بازدید از نقطه صفر مرزی، دیدار با سران طوایف سیستان و بلوچستان و کارکنان نیروی انتظامی را از جمله اهداف سفر خود به شمال این استان ذکر کرد.