مدیران فراجناحی عمل کنند/تغییرات مدیریتی در راستای بهبود امور است

مدیران فراجناحی عمل کنند/تغییرات مدیریتی در راستای بهبود امور است

همدان - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان بابیان اینکه در شرایط فعلی به مدیرانی احتیاج داریم که فراجناحی عمل کنند، گفت: تغییرات مدیریتی استان همدان در راستای بهبود امور است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمود رضا عراقی عصر یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه امروز مدیریت واقعاً سخت شده و در هر جایی دشواری‌هایی دارد، گفت: این روزها مدیریت نیازمند آموزش‌های سنگین است و شخصی که مسئولیت می‌پذیرد باید تدابیر لازم را به کار گیرد تا خسته نشده و به راه خود ادامه بدهد.

عراقی با بیان اینکه مدیر باید نقد پذیر باشد، اظهار داشت: ما به خون شهدا بدهکاریم و بر همین اساس در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران با هر گرایشی ثابت قدم هستیم و کارها را انجام خواهیم داد.

وی با یادآوری اینکه شرکت سیاحتی علیصدر دوران سختی را پشت سر گذاشت آن هم در زمانی که اتفاقاتی در کشور افتاده بود، اظهار داشت: مدیرعامل سابق این مجموعه در انجام کارها ثابت قدم بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه مدیرعامل جدید شرکت سیاحتی علیصدر از جمله مدیرانی است که در شرایط فعلی به این گونه مدیران احتیاج بیشتری وجود دارد، اظهار داشت: مجید درویشی فراجناحی عمل می‌کند و در راستای قانون پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه غار علیصدر سالانه ۷۰۰ هزار گردشگر را ساپورت می‌کند به وضعیت اداره شدن این مجموعه اشاره کرد و با بیان اینکه به شرکت‌های خصوصی احتیاج داریم اما ساختار شرکت علیصدر خاص است، اظهار داشت: شرکت دولتی تنها می‌تواند کار حاکمیتی انجام دهد و در بخش خصوصی نیز مبنای کار بر سود است اما در علیصدر باید ضمن آنکه این مجموعه را حفظ کنیم به درآمد از محل غار علیصدر نیز بیندیشیم.

عراقی با بیان اینکه ساختار فعلی مدیریت این مجموعه بهترین ساختار لحاظ شده است، اظهار داشت: بخش خصوصی در زمینه توسعه گردشگری همدان همواره کار کرده و برگزاری اجلاس جهانی گردشگری تمرینی برای کار گروهی و تعامل مجموعه‌ها در راستای توسعه گردشگری همدان بود که ماحصل تضارب آرا یک کار خوب تحویل داد.

تغییرات مدیریتی در راستای بهتر شدن امور و توسعه گردشگری بوده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی همه مردم در قدرت شریک و تصمیم سازی از پایین‌ترین در بالاترین رده انجام می‌شود، گفت: تغییرات مدیریتی در راستای بهتر شدن امور و توسعه گردشگری بوده است.

مدیرعامل سابق شرکت سیاحتی علیصدر نیز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در شرکت علیصدر اظهار کرد: ساخت ویلاهای عباس‌آباد و برقراری پروازهای همدان -مشهد و همدان- کیش از جمله اقدامات بوده است.

حمیدرضا یاری به خرید ساختمان اداری شرکت علیصدر اشاره کرد و بابیان اینکه این ساختمان ۱۷ سال در دست ورثه بود که در نهایت خریداری شد، افزود: ساخت ۳ رستوران، یک بازارچه، ایجاد پارکینگ با ظرفیت ۲ هزار خودرو، حل مشکل آب روستای علیصدر، آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌های روستای علیصدر نیز از دیگر اقدامات شرکت علیصدر بوده است.

یاری از خرید ۲۰ درصد سهام تله‌کابین گنجنامه نیز سخن گفت و با بیان اینکه اکنون شرکت علیصدر ۴۰ درصد سهام تله‌کابین را دارد، افزود: آخرین اقدام شرکت علیصدر برگزاری اجلاس جهانی گردشگری بود که به خوبی و با افتخار برگزار شد و در اجلاس چهل و یکم نیز گواهینامه مشاور سازمان جهانی را دریافت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سازمان جهانی گردشگری هنوز هیچ مشاوری خارج از سازمان ندارد اما علیصدر موفق به اخذ این گواهینامه شده است، به حاشیه‌هایی که برای علیصدر درست شد اشاره کرد و گفت: انتظارات زیادی از علیصدر دارند و با این انتظارات این مجموعه را اذیت می‌کنند.

یاری با بیان اینکه علی صدر ظرفیتی عظیم است تل جایی که می‌توان گفت بهشت خداوند در زمین در همدان قرار داده شده است، گفت: نباید ساختار مدیریتی شرکت سیاحتی علیصدر را بر هم زد و باید علیصدر را برای همدان نگه داشت.

هر جا گردشگری همدان کم آورده علیصدر به میدان آمده است

وی با بیان اینکه هر جا گردشگری همدان کم آورده علیصدر به میدان آمده است، گفت: شرکت علیصدر را باید حفظ کنیم چرا که پول ساز است.

عضو هیئت مدیره شرکت سیاحتی علیصدر نیز با بیان اینکه اهمیت علیصدر کسی پوشیده نیست چرا که یک شرکت بزرگ است، اظهار داشت: این مجموعه حق بین المللی شدن دارد.

عباس صوفی با تأکید بر اینکه در دنیا غارهای طبیعی بسیاری وجود دارد اما غار علی صدر بی نظیر است و باید فکری بین المللی در راستای توسعه گردشگری همدان صورت گیرد، گفت: ظرفیت‌های همدان که قابل توجه نیز است باید از شکل بالقوه به بالفعل تبدیل شود.

صوفی مطالبه گری در راستای توسعه گردشگری همدان اولویت را یک اولویت دانست و اظهار داشت: توسعه اشتغال در همدان با توسعه گردشگری امکان‌پذیر است و باید کاری کنیم که این خواسته محقق شود

صوفی با بیان اینکه سالانه ۲ میلیون نفر مسافر داخلی و ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر گردشگر خارجی در همدان داریم، گفت: این میزان مسافر برای همدان کم است و باید بیشتر شود.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز که از مجموعه شهرداری همدان به این شرکت آمده است با بیان اینکه شرایط ادامه خدمت در شهرداری برایم میسر نبود اما دوست داشتم در شهرداری بمانم عنوان داشت: امیدوارم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

ضرورت توجه به صنعت گردشگری و توریسم

مجید درویشی با بیان اینکه در راستای رونق اقتصادی توجه به صنعت گردشگری و توریسم یک ضرورت است، گفت: در راستای این اقدام شغل‌های بسیاری ایجاد می‌شود که امیدواریم با استفاده از امکانات خدادادی از جمله غار علیصدر ضمن معرفی آن به دنیا با جذب توریسم باعث رونق اقتصادی استان همدان شویم.

وی با بیان اینکه امیدوارم با کمک مجموعه علیصدر آرزوی مردم همدان در ثبت جهانی غار علیصدر محقق شود، اظهار داشت: با کمک اعضای هیئت مدیره شرکت سیاحتی علیصدر کارهای خوبی برای علیصدر به ارمغان خواهیم آورد.

درویشی از تلاش برای تبدیل شدن روستای علیصدر به شهر نیز سخن گفت و با بیان اینکه حمیدرضا یاری مدیرعامل سابق شرکت سیاحتی علیصدر این مجموعه را احیا کرد و خاطرات خوبی از خود به یادگار گذاشت، اظهار داشت: اصحاب رسانه از بازوان اصلی در رسیدن به اهداف تعیین شده هستند.