نظارت بر اقلام پر مصرف در ماه مبارک رمضان تشدید می‌شود

نظارت بر اقلام پر مصرف در ماه مبارک رمضان تشدید می‌شود

کرج - مدیرکل استاندارد استان البرز از تشدید نظارت بر اقلام پر مصرف مردم در ماه مبارک رمضان خبر داد.

فتانه شکرالهی در گفتگو با خبرنگار مهر ، از نظارت و کنترل کارشناسان و بازرسان اداره کل استاندارد استان البرز بر اقلام پرمصرف در طرح ویژه ماه رمضان خبر داد و اظهار کرد: با فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان، به‌منظور تأمین ایمنی و سلامت شهروندان، این اداره کل نسبت به اعزام تیم‌های بازرسی به مراکز عرضه، توزیع و فروش به‌منظور کنترل فرآورده‌های مشمول استاندارد اجباری اقدام کرده است.

وی در ادامه افزود: طرح نظارت بر مراکز عرضه اقلام موردنیاز مردم تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

مدیرکل استاندار استان البرز تصریح کرد: از کالاهای پرمصرف ماه مبارک از قبیل انواع فرآورده‌های لبنی، قندوشکر، آرد گندم و برنج، زعفران، خرما، روغن مورد مصرف در زولبیا و بامیه در مراکز عرضه و فروش به‌صورت ویژه بازرسی و نمونه‌برداری انجام می‌شود.

شکرالهی با اشاره به اهمیت نقش استفاده از کالاهای استاندارد در سلامت مردم، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این طرح سالم‌سازی بازار مصرف و جلوگیری از توزیع کالاهای بدون کیفیت و فاقد نشان استاندارد است که ضمن جمع‌آوری کالاهای غیراستاندارد، باعرضه کنندگان متخلف برخورد قانونی می‌شود.

وی عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه کالای غیراستاندارد موارد را با تلفن ۱۵۱۷ یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۵۱۷ اطلاع‌رسانی و با ارسال کد ده‌رقمی مندرج در زیر نشان استاندارد بر روی کالاهای موجود در بازار به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، به‌صورت رایگان از اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد آن اطمینان حاصل کنند.