۲۰۰۰ میلیارد تومان طرح ستاد تسهیل استان سمنان به بانکها معرفی شد

۲۰۰۰ میلیارد تومان طرح ستاد تسهیل استان سمنان به بانکها معرفی شد

گرمسار-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه این استان دارای شش هزار هکتار شهرک صنعتی است، گفت:دو هزار میلیارد تومان طرح مصوب ستاد تسهیل استان سمنان به بانکها معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حشمت‌الله عسگری غروب یک‌شنبه در یک‌صد و چهل و هفتمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی فرمانداری گرمسار با حضور معاون اقتصادی وزیر کشور بابیان اینکه سال گذشته دو هزار میلیارد تومان طرح مصوب ستاد تسهیل استان سمنان به بانک‌ها معرفی‌شده است، ابراز داشت: بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت بانک‌ها از محل مصوبات ستاد تسهیل را تشکیل می‌دهد.

وی ضمن بیان اینکه سال گذشته ۳۴۰ میلیون دلار ارزش صادرات محصولات مختلف در استان سمنان بوده است، افزود: بیش از ۳۰ میلیون دلار عوایدی استان در صادرات بخش کشاورزی را شامل می‌شود که برای پسته به عنوان محصول بارز و شناخته‌شده استان سمنان اقدامات خوبی به انجام رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه این استان دارای بیش از شش هزار هکتار شهرک صنعتی است، گفت: بیش از ۶۳ واحد صنعتی استان سمنان در حوزه صنعت خودرو و قطعات آن فعالیت دارد.

عسگری بابیان اینکه کانال زیرساخت کشور از استان سمنان عبور می‌کند و تمامی امکانات زیرساخت در سطح استان برای توسعه پایدار فراهم است، تصریح کرد: استخراج بیش از ۱۳ نوع ماده معدنی از این استان و همچنین وجود ۲/۵ میلیارد تن ذخیره معدنی تنها بخش کوچکی از این امکانات موجود را شامل می‌شود که خوشبختانه در هیاهوی جولان دلار و ارز، حوزه معدن کمترین آسیب را دیده است.

وی بابیان اینکه سرریز سرمایه‌گذاری تهران در استان سمنان مستقرشده است، افزود: فضای تعاملی و مدیریتی استان به گونه‌ای که موردپذیرش و رضایت اکثر سرمایه‌گذاران است و همسایگی با هشت استان بزرگ کشور یکی دیگر از دلایل حضور سرمایه‌گذاران را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر ، جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد اشتغال به صورت منظم و مستمر و هفتگی در استان سمنان برگزار می‌شود.