میدان میوه و تره بار کرج پاسخگوی نیاز استان البرز نیست

میدان میوه و تره بار کرج پاسخگوی نیاز استان البرز نیست

کرج - شهردار کرج گفت: میدان میوه و تره بار کرج پاسخگوی نیاز استان البرز نیست و لازم است میادین دیگری در شهر راه اندازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، علی اصغر کمالی زاده در حاشیه بازدید استاندار البرز از میدان میوه و تره بار کرج که عصر یکشنبه انجام شد، با اشاره به اینکه این میدان جوابگوی نیاز استان البرز نیست، اظهار کرد: لازم است در نقاطی دیگر استان نیز به صورت چند هسته‌ای میادین و بازارهای جدیدی را راه اندازی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در نظر داریم نسبت به اختصاص زمین برای راه اندازی میادین میوه و تره بار با مشارکت بخش خصوصی اقدام کنیم، تصریح کرد: این اقدام به منظور توسعه بازارهای جدید میوه و تره بار انجام می‌شود.

شهردار کرج با اشاره به احداث دو بازار خصوصی در کرج، بیان کرد: این بازارها نیز پاسخگوی نیاز استان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در نظر داریم در غرب و جنوب شرق کرج نسبت به راه اندازی بازارهای میوه و تره بار اقدام کنیم، گفت: هیأت مدیره جدید میدان میوه و تره بار نیز همکاری بهتری نسبت به گذشته با شهرداری کرج دارد.

کمالی زاده با اشاره به اقداماتی که طی سال‌های ۸۹ و ۹۰ در راستای توسعه خدمات در میدان میوه و تره بار انجام شده است، توضیح داد: رُفت و روب این محل و راه اندازی مجدد سرویس‌های بهداشتی انجام شد.

شهردار کرج با تاکید بر اینکه در حال حاضر باسکول در دست اتحادیه است و شهرداری کرج عوارض ورود و خروج خودروها به میدان را دریافت می‌کند، افزود: ماهانه ۱۰۰ میلیون تومان هزینه انجام رفت و رُوب و جمع آوری زباله‌های تر میدان میوه و تره بار است که توسط شهرداری کرج انجام می‌شود.

وی توضیح داد: سال گذشته برای ترمیم خرابی آسفالت معابر میدان و میوه و تره بار ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و در سال جاری نیز یک میلیارد تومان برای این مهم در نظر گرفته ایم.

کمالی زاده با تاکید بر اینکه باید بازسازی میدان میوه و تره بار بر اساس نیازهای شهر صورت گیرد، گفت: در راستای بازدهی بهتر از این میدان ناگزیر هستیم تا در نقطه‌ای دیگر از شهر یک بازار میوه و تره بار راه اندازی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای ایجاد بازار میوه و تره بار جدید در نقطه‌ای دیگر از شهر کرج به زمینی ۱۶ تا ۱۷ هکتاری نیاز است، افزود: تأمین زمینی به این وسعت در توان شهرداری کرج نیست، به همین منظور در نظر داریم با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز برای تخصیص زمین میدان میوه و تره بار دوم اقدام کنیم.