ساماندهی حریم رودخانه‌ها در استان زنجان ضروری است

 ساماندهی حریم رودخانه‌ها در استان زنجان ضروری است

زنجان-استاندار زنجان بر ساماندهی حریم رودخانه‌ها در استان زنجان تأکید کرد و گفت: باید وضعیت حریم رودخانه‌ها در زنجان بررسی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، فتح‌الله حقیقی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد بحران در محل استانداری زنجان، افزود: برای جبران خسارت ناشی از سیل باید کمیته‌های لازم تشکیل شود و فرمانداران هم در شهرستان‌ها نسبت به مدیریت بحران مدیریت لازم را داشته باشند و در بحث حوزه عمرانی فعال باشند.

وی بر ساماندهی حریم رودخانه‌ها در استان زنجان تأکید کرد و گفت: باید وضعیت حریم رودخانه‌ها در زنجان بررسی شود.

استاندار زنجان بابیان اینکه آمادگی برای مواقع بحرانی وجود داشته باشد، اظهار کرد: تجهیزات و دوره‌های آموزشی در حوزه مدیریت بحران باید مورد بررسی و سنجش قرار گیرد و مدیریت بحران باید تجهیزات خود را بررسی کند.

حقیقی بر اولویت‌بندی برای جبران خسارت ناشی از سیل تأکید کرد و گفت: نباید در انتظار حادثه باشیم و باید قبل از وقوع حادثه چاره و راهکار عملی داشته باشیم تا در مواقع بحرانی خسارت‌ها به حداقل برسد.

وی بابیان اینکه باید مدیریت سدهای خاکی در استان زنجان مشخص شود، ابراز کرد: سپردن این سدها به شوراها درست نیست چراکه کار شورا مدیریت و ساماندهی رودخانه‌ها نیست.

استاندار زنجان بابیان اینکه امکانات هواشناسی برای پیش‌بینی‌های جوی لازم وجود دارد و وضعیت خوبی در زمینه ارائه اطلاعات وجود دارد، گفت: باید امکانات بررسی شود تا مشخص شود که امکانات هواشناسی زنجان نسبت به کشور در چه حدی است.

حقیقی یادآور شد: در اداره کل هواشناسی استان زنجان کار شناسان زبده فعال هستند که در بحث پیش‌بینی وضعیت جوی و دمایی عملکرد خوبی دارند.

وی با بیان اینکه برخی سدها در استان زنجان طرح امنیتی ندارد، گفت: این مسئله نشان می‌دهد که مسائل بسیار زیادی در حوزه بحران به دست فراموشی سپرده شده است.