سال گذشته میزان جمع آوری زکات دراستان ۱۰۰ درصدافزایش داشت

سال گذشته میزان جمع آوری زکات دراستان ۱۰۰ درصدافزایش داشت

یاسوج- معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال ۹۶ در استان حدود پنج میلیارد ریال زکات فطریه جمع آوری شد که این میزان در سال ۹۷ به بیش از ۱۰میلیارد ریال رسید.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد کاظم نظری بعدازظهر یکشنبه در جلسه شورای زکات استان افزود: بهترین کانال برای جمع آوری زکات موسسات خیریه و نهادهای حمایتی هستند.

وی بیان داشت: افزایش ۱۰۰ درصدی پرداخت زکات در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ در استان نشان از باورهای دینی و اعتماد و اطمینان به نهادهای حمایتی و موسسات خیریه در رساندن آن به مستحق واقعی است.

نظری تصریح کرد: باید در جمع آوری مطلوب زکات فطریه توسط موسسات خیریه در استان تمرکز و هماهنگی لازم وجود داشته باشد.

وی افزود: در جمع آوری زکات و تقسیم آن باید میان عوامل شورای زکات و موسسات و نهادهای حمایتی هماهنگی‌های لازم وجود داشته تا زکات به دست نیازمندان واقعی برسد

نظری اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی برای جمع آوری زکات است و فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دستگاه‌های اجرایی و نیروی انتظامی در این رابطه همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه روحانیت در ترویج و فرهنگی سازی زکات نقش مهمی دارد، گفت: شورای زکات در برنامه ریزی و موسسات و نهادهای خیریه در جمع آوری و صدا و سیما نیز در تبلیغ و اطلاع رسانی برای مشارکت مردم بسیار موثر هستند.