کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیر عامل در قزوین برگزار شد

کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیر عامل در قزوین برگزار شد

قزوین- اولین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیرعامل استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، اولین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات در پدافند غیرعامل استان قزوین در سال ۹۸، ظهر یکشنبه به میزبانی جمعیت هلال احمر استان با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استان و سایر اعضای این کارگروه برگزار شد.

حکمت الله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین در این نشست اظهار داشت: استراتژی مشخصی برای این کارگروه در سال گذشته در نظر گرفته شده و این کارگروه با هدف نگاه علمی به حوادث و سوانح تشکیل شده است.

وی در ادامه به مصوبات کارگروه در سال گذشته اشاره کرد و افزود: انعقاد تفاهم نامه با ارگان‌های مختلف مانند نیروی انتظامی، پلیس راه، اداره برق و… و ضرورت آموزش کمک‌های اولیه به عنوان موارد مصوب این کارگروه در سال گذشته بود.

هاشمی خاطرنشان کرد: در هر حادثه اعم از طبیعی و غیر طبیعی مهارت در انجام کمک‌های اولیه برای آسیب دیدگان ضروری است.

وی همچنین به برگزاری مانورهای دورمیزی ویژه ارگان‌های عضو کارگروه اشاره کرد و عنوان کرد: در سال جدید تمرکز بیشتری بر روی تیم‌های واکنش سریع خواهیم داشت.

محمد افشار مدیر کل پدافند غیر عامل استان نیز در این نشست اظهار داشت: استان قزوین در شاه راه ترددی قرار گرفته و این نکته اهمیت پدافند غیرعامل را در این استان بیشتر می‌کند.

وی به نحوه صحیح اجرای مانورهای دورمیزی نیز اشاره کرد و عنوان کرد: مقوله آموزش در ارگان‌های عضو کارگروه از اهمیت بسزایی برخوردار است و افرادی که به مقوله آموزش در سوانح و حوادث آشنایی دارند در یگان‌های اجرایی آموزش‌های مورد نیاز ارائه دهند.