لایروبی کانال ها و دیواره سازی رودخانه ها انجام شود

لایروبی کانال ها و دیواره سازی رودخانه ها انجام شود

ساری - استاندار مازندران خواستار لایروبی کانال های زراعی و دیواره سازی رودخانه ها از سوی دستگاه های متولی شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد حسین زادگان ظهر یکشنبه در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده با اشاره به اینکه دستگاه‌های ذی مدخل باید بیش از زمان وقوع سیل به مسائل بازسازی اهتمام داشته باشند چرا که بسیاری از مسائل، اکنون با توجه به زمان و شرایط حساس‌تر هستند، گفت: با توجه به زمان بسیار اندک باقی مانده؛ سردهنه های کشاورزی باید سریعاً مرمت شود و در این خصوص همه ظرفیت‌ها باید بکار گرفته شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه لایروبی کانال‌های زراعی امسال باید انجام شود و هیچ توجیهی در این مورد پذیرفتنی نیست، عنوان کرد: فرمانداران مسئول مستقیم پیگیری این مهم هستند و جهاد کشاورزی نیز به طور جدی در این خصوص همراهی و همکاری کند.

مقام عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه دیواره سازی رودخانه‌ها در اولویت کار دستگاه‌ها قرار گیرد، اظهار داشت: تعهدات دستگاه‌ها برای دیواره سازی کاملاً احصاء و نسبت به تکمیل کار اقدام لازم صورت گیرد.

حسین زادگان با بیان اینکه دستگاه‌ها صرفاً منتظر اعتبارات ملی نباشند و کارها را با همت به پیش ببرند چرا که بودجه در زمان خود تخصیص خواهد یافت، افزود: ۷۹ میلیارد تومان اعتبارات مرتبط با بخش کشاورزی وصول شده است و لازم است با مدیریت فرمانداران و همکاری جهاد کشاورزی این اعتبارات عادلانه توزیع شود.

استاندار، با توجه به تخریب بیش از ۶۲۰ منزل مسکونی در دو سیل اخیر ضمن قدردانی از اقدام سپاه در ساخت بخشی از این واحدها، ابراز کرد: باید از ظرفیت خیرین، فعالان اقتصادی، واحدهای تولیدی بزرگ و … برای کمک به کسانی که فاقد تمکن مالی هستند بهره گیری و بیمه زمین‌های زراعی و باغات و منازل به طور جدی دنبال شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه آسیب روانی ایام سیل ماندگار است و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی در این مقطع تحت تأثیر وقوع بحران قرار می‌گیرد، گفت: باید دست در دست هم بیش از زمان وقوع و حین بحران در دوره بازسازی تلاش و اهتمام کنیم.