بالغ بر ۳ هزار واحد مسکونی روستایی در زنجان نیازمند بازسازی است

بالغ بر ۳ هزار واحد مسکونی روستایی در زنجان نیازمند بازسازی است

زنجان-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ۳ هزار و ۱۳۶ واحد مسکونی روستایی و پنج واحد تجاری روستایی در استان زنجان نیازمند بازسازی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، سجاد صنعتی منفرد ظهر یکشنبه در جلسه ستاد بحران در محل استانداری زنجان، به ارزیابی کارشناسان بنیاد مسکن از واحدهای مسکونی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: با بازرسی‌های انجام‌شده در شهرستان‌ها واحدهای مسکونی گلی و خشتی شناسایی شد که باید بازسازی شوند.

وی اظهار کرد: بر اساس ارزیابی انجام‌شده ۵۱۶ واحد مسکونی شهری و ۱۲ واحد تجاری شهری در استان زنجان نیازمند احداث مجدد و بازسازی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: همچنین ۳ هزار و ۱۳۶ واحد مسکونی روستایی، ۵ واحد تجاری روستایی هم نیازمند بازسازی مجدد هستند و در بخش شهری ۱۱۵ واحد مسکونی و ۷۴۲ واحد مسکونی روستایی نیازمند تعمیر هستند.

صنعتی منفرد با بیان اینکه ۲۵ گروه و ۳۵ کارشناس در سطح استان زنجان بحث ارزیابی واحدهای مسکونی را انجام دادند، گفت: این بازرس‌ها با دقت مقاومت واحدهای مسکونی را رصد کردند و ۵ هزار و ۶۵۹ فقره پایش در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان به خسارت سیل که طی سال گذشته در استان رخ داد اشاره کرد و یادآور شد: خسارت بارندگی‌های سال گذشته به ۱۴ واحد شهری، ۴۸ واحد روستایی خسارت وارد کرده و ۱۱۸ واحد تعمیری روستایی در استان شناسایی شده است.

صنعتی منفرد گفت: ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات برای واحدهای مسکونی در استان زنجان در نظر گرفته‌شده که به بانک‌های عامل معرفی شدند.