اعتبارات آبخیزداری استان سمنان ۲۰۰ درصد افزایش یافته است

اعتبارات آبخیزداری استان سمنان ۲۰۰ درصد افزایش یافته است

سمنان - مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان، با بیان اینکه اعتبارات منابع طبیعی استان ۲۰۰ درصد افزایش یافته است، گفت: به دنبال ایجاد طرح‌های آبخیزداری با هدف تغذیه منابع آبی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، علینقی حیدریان در دیدار ظهر یکشنبه خود با فرماندار آرادان به میزبانی دفتر وی، ضمن اشاره به رویکرد منابع طبیعی در بخش آبخیزداری و با اشاره به دو برابر شدن اعتبارات این حوزه، تاکید کرد: اعتبارات طرح‌های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال ۹۸ خوشبختانه افزایش ۲۰۰ درصدی داشته که خوشبختانه این امر می‌تواند سبب اجرای طرح‌های خوبی در این حوزه شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های آبخیزداری از اعتبارات ملی در حوزه‌هایی می‌بایست هزینه شود که دارای طرح مطالعاتی باشد، افزود: برای مطالعه طرح‌های آبخیزداری جدید در حوزه گند دره و میان سامان آرادان از اعتبارات استانی هزینه شود تا در آینده بتوانیم برای مرمت و لایروبی بندهای این ناحیه از اعتبارات ملی هزینه شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: این اداره کل در سال گذشته طرح‌ها و پروژه‌هایی را در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری برای حفظ منابع پایه آب و خاک از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به اجرا درآورده است.

حیدریان بیان کرد: ادامه روند اجرای پروژه‌های آبخیزداری از اجرای طرح کاداستر اراضی، مدیریت چرا و کنترل دام و اتمام طرح‌های نیمه تمام و بازمانده آبخیزداری و نیز جلب مشارکت‌های مردمی و ارتقای بهبود طرح‌های جنگل کاری در زمره اولویت‌های منابع طبیعی استان سمنان است.

فرماندار آرادان نیز در این دیدار با بیان اینکه در حوزه منابع طبیعی انتظار این است که اعمال قانون، حفاظت و صیانت نسبت به پروژه‌های عام المنفعه و ملی انجام شود، گفت: مهربانی و آموزش در ارتباط با طبیعت از مهم‌ترین راهکارهای کاهش بلایای طبیعی است.

مجتبی بور بور بیان کرد: حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی و مهربانی با طبیعت باید در ذهن کودکان و نوجوان نهادینه شود که آن نیز به نوبه خود سهمی بسزا در کاهش بلایای طبیعی خواهد داشت.