تامین و بهبود امکانات خوابگاه‌های دانشجویی را دنبال می‌کنیم

تامین و بهبود امکانات خوابگاه‌های دانشجویی را دنبال می‌کنیم

زنجان-معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان تاکید کرد: رویکرد امروز این دانشگاه، تامین و بهبود امکانات خوابگاه‌های دانشجویی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حسین عمارلو ظهر یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته خوابگاه‌ها در محل کوی اساتید دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان برگزار شد، از تحصیل ۴۰۶۶ دانشجو در دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد و با اشاره به اینکه نیمی از دانشجویان این دانشگاه در خوابگاه‌ها ساکن هستند، افزود: رویکرد امروز این دانشگاه، تأمین و بهبود امکانات خوابگاه‌های دانشجویی است.

وی با یادآوری اینکه هفته خوابگاه‌ها فرصت مغتنمی است تا به مسائلی چون مشکلات و دغدغه‌هایی که در حوزه خوابگاه‌ها با آن مواجه هستیم، بپردازیم و راهکارهای عملی را برای برون‌رفت از این مشکلات اتخاذ کنیم، تصریح کرد: این دانشگاه به لحاظ جنسیت دانشجویان، همانند نرم کشوری است، یعنی با احتساب ۲۳۳۸ دانشجوی خانم و ۱۷۲۸ دانشجوی آقا، نسبت خانم به آقا ۶۰ به ۴۰ است.

عمارلو با بیان اینکه نیمی از دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در خوابگاه‌های دولتی و خودگردان ساکن هستند، ادامه داد: اگر بخواهیم تعداد دانشجویان ساکن در خوابگاه‌ها را به تفکیک خوابگاه‌های دولتی و خودگران اعلام کنیم، در حال حاضر ۱۱۵۰ دانشجوی این دانشگاه در ۹ واحد خوابگاه دولتی و ۳۷۳ نفر از دانشجویان این دانشگاه نیز در ۵ واحد خوابگاه خودگردان ساکن هستند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که خوابگاه‌های دانشجویی در برهه کنونی با آن دست به گریبان هستند، موضوع پراکنده بودن خوابگاه‌های دانشجویی است که ارائه خدمات در امور مختلف را نیز با مشکل مواجه کرده است، اظهار کرد: همچنین یکی از خوابگاه‌ها فرسوده بوده و به جز یک خوابگاه، سایر واحدهای خوابگاهی مقاوم‌سازی شده است.

عمارلو با اشاره به اینکه یکی از اقدامات امروز در حوزه خوابگاه‌های دانشجویی این است که نگاه مسئولان را به این سمت جلب کنیم تا به واسطه این کار، شاهد تأمین و بهبود امکانات خوابگاه‌های دانشجویی باشیم، افزود: در همین راستا و برای آشنایی بیشتر مسئولان و عموم با خوابگاه‌های دانشجویی، این هفته با عناوین مختلف با هدف افزایش مهارت زندگی نام‌گذاری شده است.