ستاد انتخابات استان مرکزی مجری دقیق قانون انتخابات باشد

ستاد انتخابات استان مرکزی مجری دقیق قانون انتخابات باشد

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: ستاد انتخابات استان مرکزی در اجرای امور انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مجری دقیق قانون انتخابات باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز اکرمی پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی در اراک اظهار داشت: تاریخ ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از طریق رسانه‌های گروهی توسط وزارت کشور به استناد تبصره ۶ ماده ۲۹ قانون انتخابات از دهم خرداد ماه سال جاری اعلام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: مهلت استعفای داوطلبان مشمول ماده ۲۹ که حداقل شش ماه پیش از انتخابات است از ۱۰ لغایت ۱۶ خرداد ماه است. دستور شروع و ثبت نام انتخابات به استناد ماده ۴۵ قانون از ۱۰ لغایت ۱۶ آذر ماه سال جاری و تشکیل هیأت‌های اجرایی به استناد ماده ۳۱ قانون از ۱۰ لغایت ۱۵ آذر ماه می‌باشد.

وی گفت: اعلام قطعی اسامی نامزدها ۲۲ بهمن ماه و آغاز تبلیغات نامزدها از ۲۴ لغایت ۳۰ بهمن ماه خواهد بود و دوم اسفند ماه برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس را شاهد خواهیم بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: در وهله اول در ستاد انتخابات استان مرکزی باید مجری قانون انتخابات باشیم و در چارچوب قانون برگزاری انتخابات شفاف و همراه با حضور حداکثری مردم را رقم بزنیم.

اکرمی در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: یکی از وظایف مدیران جمهوری اسلامی دیدار چهره به چهره با مردم است. در ماه رمضان در نظر داریم با همکاری کمیته امداد استان و بهزیستی بازدیدی از خانواده‌های تحت پوشش این دو نهاد به عمل آوریم.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پیگیر آن هستیم که مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران شهرستان‌ها با حضور در نماز جمعه و ارتباط نزدیک با مردم، برای رفع مشکل آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند و بایستی گزارش این اقدامات برای معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و شخص استاندار ارسال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی مهد بنیان گذار انقلاب است، باید برای هرچه باشکوه برگزار شدن مراسم سال جاری سالروز ارتحال امام خمینی (ره) به ویژه در شهر خمین تلاش کنیم.