انجام ۱۲ عملیات پلیسی توسط گشت‌های انتظامی آزاد راه قزوین

انجام ۱۲ عملیات پلیسی توسط گشت‌های انتظامی آزاد راه قزوین

قزوین- فرمانده انتظامی استان قزوین از انجام ۱۲ عملیات پلیسی توسط گشت آزاد راه و کشف بیش از ۶۷ کیلو مواد مخدر و ۱۰ دستگاه خودروی سرقتی در قزوین از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

سرهنگ مهدی حاجیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: استان قزوین با دارا بودن ۲۱۶ کیلومتر آزاد راه در مسیر «قزوین –کرج، قزوین –زنجان و قزوین- زنجان» و ۲۲۱ کیلومتر بزرگراه یکی از مهمترین راه‌های ارتباطی کشور محسوب می‌شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: راه اندازی گشت آزاد راه در استان قزوین نه تنها یک انتخاب بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر است و از ضرورت‌های راه اندازی گشت آزاد راه در قزوین ضرورت امنیتی است.

وی افزود: ایجاد امنیت خاطر برای شهروندان، پیشگیری از وقوع سرقت، ناامن کردن محور برای قاچاقچیان کالا از محور غرب به مرکز کشور و نا امن کردن تردد برای ترانزیت مواد مخدر از شرق به غرب در آزاد راه‌های استان قزوین را از اهداف تشکیل گشت انتظامی آزاد راه بر شمرد.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: پلیس آزاد راه نقطه آغازی در جهت پیشبرد اهداف بلند مدت کشور در تأمین نظم و امنیت جاده‌ای است و گشت زنی هدفمند، بررسی افراد مشکوک و مظنون، رسیدگی به شکایت مراجعان در سطح آزاد راه، کمک به قوانین ترافیکی، حفظ صحنه تصادفات و کشف کالای قاچاق و مواد مخدر از اهم وظایف گشت انتظامی آزاد راه است.

سرهنگ حاجیان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ عملیات پلیسی توسط گشت آزاد راه قزوین انجام که منجر به دستگیری ۱۸ نفر سارق، قاچاقچی کالا و مواد مخدر، توقیف ۷ دستگاه خودرو در زمینه مبارزه به قاچاق مواد مخدر و کالای قاچاق و کشف ۱۰ دستگاه خودروی سرقتی شده است.

وی با اشاره به اینکه در عملیات‌های انجام شده در آزاد راه "قزوین- کرج" و "قزوین- زنجان" بیش از ۶۷ کیلو انواع مواد مخدر کشف شد یادآور شد: کشف ۵۵ کیلو و ۹۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک از یک دستگاه سواری پراید در آزاد راه قزوین- کرج و دستگیری یک نفر، یکی دیگر از اقدامات گشت آزاد راه در مبارزه با مواد مخدر در استان در روز گذشته بوده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: مجموعه فرماندهی استان قزوین با توجه به شرایط ویژه استان و قرار گرفتن به عنوان کمربند امنیتی پایتخت و شاهراه ارتباطی چندین استان به مرکز با تمام توان و با تلاش شبانه روزی و هم افزایی، امنیت را ایجاد و در ارتقا آن تلاش خواهد کرد.