امداد رسانی هلال احمر لرستان به ۱۵۳ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای

امداد رسانی هلال احمر لرستان به ۱۵۳ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای

خرم‌آباد- مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان، از امداد رسانی این نهاد در استان به ۱۵۳ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، صارم رضایی ظهر یکشنبه در دیدار کارکنان، داوطلبان و جوانان عضو جمعیت هلال احمر لرستان با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در سخنانی با بیان اینکه در یک سال گذشته ۱۵ نوع حادثه در لرستان شناسایی شد و اعضای جمعیت هلال احمر خدمات خوبی را در این رابطه داشتند، اظهار داشت: حوادثی مانند آتش سوزی، زلزله، سیل اخیر و… از جمله این حوادث بوده است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در سال گذشته به بیش از ۳۳ هزار و ۸۹۱ خانوار ارائه خدمت کرده است، افزود: همچنین بیش از ۱۵۳ هزار و ۴۲۹ نفر در تصادفات جاده‌ای استان توسط هلال احمر امداد رسانی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به فعالیت دو هزار و ۱۷۳ تیم امدادی و عملیاتی در استان، عنوان کرد: ایجاد ۱۸ پایگاه امداد جاده‌ای ثابت، یک پایگاه کوهستان و هشت پایگاه موقت در جاده‌های استان از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

رضایی، بیان داشت: ارائه آموزش‌های همگانی برای ۱۵ هزار نفر، ارائه دوره‌های تخصصی به بیش از هزار و ۲۰۰ نفر، دوره‌های عمومی امداد و نجات، پیش بیمارستانی، کمک‌های اولیه، پایه‌های داوطلبی، توزیع بروشور و… از جمله اقدامات صورت گرفته دیگر در استان توسط هلال احمر بوده است.

وی با اشاره به بحث جذب خدمات و اعتبارات طی سال گذشته، گفت: ۱۴ میلیارد ریال برای پروژه مرکز اداری شهرستان سلسله، ۹ میلیارد ریال برای پروژه انبار شرقی مجتمع امدادی شهرستان الشتر، دو میلیارد ریال برای مرکز جامع توانبخشی خرم آباد، سه میلیارد ریال برای پروژه انشعابات پایگاه امداد هوایی و… طی سال گذشته جذب شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان در ادامه با اشاره به جمع آوری، بسته بندی و توزیع کمک‌های مردمی توسط جوانان داوطلب عضو هلال احمر در جریان سیلاب اخیر، عنوان کرد: اجرای پروژه‌های داوطلبی در مناطق محروم، اعزام کاروان‌های سلامت و… از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

رضایی با اشاره به جمع آوری کمک‌های خیرین و مردم در قالب گلریزان طی سال گذشته، افزود: خوشبختانه در بحث تأمین دارو نیز هیچ فردی به ما مراجعه نکرد که ما نتوانیم مشکل آن را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه جوانان کارهای بسیار زیادی انجام شده است، بیان داشت: اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، اردوهای برون استانی، برگزاری دوره‌ها در قالب طرح دادرس، المپیاد آماده استانی و… از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به ایجاد مرکز جامع توانبخشی در استان، عنوان کرد: این مرکز به زودی در مرکز استان افتتاح خواهد شد، همچنین تجهیز مرکز توانبخشی خرم آباد و بروجرد، ایجاد فیزیوتراپی بروجرد و خرم آباد و… نیز در استان صورت گرفته است.