گشت‌های نظارت و کنترل بار و بارنامه در استان همدان اجرایی می‌شود

گشت‌های نظارت و کنترل بار و بارنامه در استان همدان اجرایی می‌شود

همدان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان بر اجرای هر چه بیشتر گشت‌های نظارت و کنترل بار و بارنامه در استان همدان تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، مصطفی پناهنده در نشست بررسی مشکلات و ایجاد هماهنگی‌های لازم در بخش حمل و نقل و پایانه کالا با ضروری دانستن کنترل بار و بارنامه گفت: این امر به طور جدی و با اجرایی کردن کنترل بار و بارنامه در استان در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به قوانین حمل و نقل عمومی جاده‌ای در خصوص ممنوعیت حمل کالا بدون بارنامه لازم است نظارت جدی بر این امر انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به اینکه آمار بارنامه‌ها و تناژ حمل شده استان باید رصد شود، ابراز داشت: باید علل کاهش و افزایش آن را در بازه‌های زمانی مختلف مقایسه و نسبت به ارتقا آن اقدام کنیم.

وجود فرار بار در استان همدان

پناهنده با ابراز تأسف از وجود فرار بار در استان، ادامه داد: در خصوص حمل بار و صدور بارنامه در مسیر افزایش گام برداشته‌ایم اما آمار چندان مناسب نیست، زیرا فرار بار در استان وجود دارد که درصدد هستیم با ارائه راهکارهای مناسب از این امر به شدت جلوگیری کنیم.

مدیرکل راهداری استان همدان بیان داشت: اقدامات نظارتی و کنترلی با همکاری پلیس راه استان و با دقت نظر افزایش یافته تا کنترل بار به شکل مطلوب‌تری در استان انجام شود.

پناهنده با تأکید بر اینکه در تلاش برای رفع مشکلات در حوزه حمل و نقلی استان با تمام توان و ظرفیت موجود در این مجموعه هستیم، افزود: امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌های ذیربط و انجمن‌های صنفی و به ویژه شرکت‌های باربری و رانندگان استان بتوانیم شاهد کمترین تخلف و نارضایتی در این حوزه باشیم.