فقدان همکاری دستگاه های ملی بحران را به صنایع استان مرکزی بازمی گرداند

فقدان همکاری دستگاه های ملی بحران را به صنایع مرکزی بازمی گرداند

اراک- استاندار مرکزی گفت: اگر فقدان همکاری و بی رغبتی از سمت برخی دستگاه‌های ملی و بانک‌ها نسبت به رفع مشکلات صنایع استان مرکزی ادامه پیدا کند، بحران‌ مجددا به این صنایع باز می‌گردد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید علی آقازاده پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: سال گذشته بنا به اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، استان مرکزی یکی از استان‌های پیشرو در راه اندازی صنایع نیمه فعال بوده و در چند سال اخیر در صنایع استان بحران‌های فراوانی را پشت سر گذاشتیم.

استاندار مرکزی افزود: اگر بی رغبتی ها، بی قانونی‌ها و کم تمایلی از سمت دستگاه‌های ملی و بانک‌ها نسبت به رفع شدن مشکلات صنایع استان ادامه پیدا کند، بحران‌ها مجدد باز می‌گردد و باید توجه کرد که آثار برخی از ناهماهنگی‌ها بیشتر از تحریم‌های دشمن است.

آقازاده خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از به وجود آمدن بحران در صنایع استان، نیازمند همکاری‌های جدی تری از سوی دستگاه‌های ملی، وزارت خانه‌ها و سازمان‌ها هستیم.

وی گفت: در اولین کارگروه ملی رفع موانع تولید استان مرکزی در سال جاری، مصوباتی وضع شد و این مصوبات با عدم توجه دستگاه‌ها مواجه است. اگر دستگاه‌ها، بانک‌ها، سازمان‌ها و وزارت خانه‌ها مساعدت‌های لازم را انجام دهند استان مرکزی می‌تواند همانند سال گذشته در تولید کالای ایرانی و رونق اقتصادی در کشور پیشگام باشد.

استاندار مرکزی گفت: همچنین اگر در استفاده از منابع و اعتبارات صرفه جویی لازم صورت نپذیرد کشور با بحران مواجه می‌شود.

آقازاده در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: در استان تعامل با شوراهای اسلامی باید از حرف و شعار خارج شود و یک کار راهبردی و اجرایی برای گسترش تعامل بین دستگاه‌های اجرایی و شوراها انجام پذیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به در پیش بودن سالروز ارتحال امام، افزود: با توجه به نزدیک شدن به مراسم ارتحال امام خمینی (ره) باید برنامه ریزی مناسبی برای اعزام زائرین در استان اتخاذ شود و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه توجه لازم را داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن روز قدس و راهپیمایی این روز گفت: حضور حداکثری مردم در راهپیمایی روز قدس بر نگرانی دشمنان از جمله اسرائیلی‌ها می‌افزاید و باید زمینه حضور گسترده مردم را در این راهپیمایی فراهم سازیم.