واکنش کاربران فضای مجازی به موضوع اخراج اتباع افغان/ کنارهم هستیم

واکنش کاربران فضای مجازی به موضوع اخراج اتباع افغان/ کنارهم هستیم

شیراز- کاربران فضای مجازی درواکنش به اظهارات برخی مسئولان مبنی بر احتمال اخراج اتباع افغان اعلام کردند که در کنار برادران و خواهران افغانستانی خود خواهند ماند.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: بعد از اظهارات عراقچی مبنی بر احتمال اخراج اتباع افغانی از ایران، کاربران فضای مجازی در شیراز و سایر نقاط نسبت به این اظهارات، موضع گرفتند و اعلام کردند که بیش از پیش در کنار برادران و خواهران افغانستانی خود خواهند ماند.

آنها با اشاره به «جشن لبخند» شیرازی‌ها و مراسم افطار که قرار است در محله افغان نشین ده پیاله این شهر برگزار شود، اعلام کردند در این مراسم با افتخار در کنار برادران و خواهران افغانستانی خود افطار خواهند کرد.

«محمدعلیرضا» یکی از کاربران فضای مجازی است که در واکنش به این اظهار نظر گفته است: ما همه خواهر و برداریم، فقط خدا خواسته که یکی متولد افغانستان باشه یکی متولد ایران… محکم کنار هم ایستادیم.

«عباس مهدی» هم دیگر کاربر فضای مجازی است که در این رابطه، با هشتک جشن لبخند چنین نوشته است: «دنیا بدونه که عراقچی ها، تمام ایران نیستند.. مردم شیراز با برگزاری جشن لبخند کنار برادران و خواهران افغان، یک بار دیگه نشون میدن که مهمان نوازی جز لاینفکی از اخلاق مردم این شهره…».

دیگر کاربر فضای مجازی نیز نوشته است: ما آیدی نبوده و حقیقت هستیم. ما شیرازی‌ها پنجشنبه کف خیابان با جشن لبخند به دشمنان داخلی و خارجی اثبات می‌کنیم که با مردم عراق و سوریه و افغانستان برادریم.

نفیسه هم یکی دیگر از کاربران فضای مجازی است که در این رابطه نوشته است: به مهاجران افغان دوبرابر احترام می‌گذارم، نیمی به خاطر انسانیت و شهدای تیپ فاطمیون، نیمی به خاطر جبران رفتارها برخی از هموطنان… جشن لبخند شیراز این بار در ده پیاله شیراز همراه با صرف افطاری به همراه برادران و خواهران افغانمان.

«سخنران» هم در صفحه شخصی نوشته است: روزه داران ایرانی و افغانستانی در کنار هم، سر سفره افطار در جشن لبخند.

سیده فاطمه ساجدی دیگر کاربری است که در واکنش به اظهارات عراقچی در صفحه خود نوشته است: گاهی حرف ما دل یه آدم رو می لرزونه، گاهی دل یه جمع کوچک رو، گاهی دل مردم یه شهر رو، گاهی دل یه ملت رو و گاهی هم دل آدمیت رو… من تو جشن لبخند شرکت می‌کنم تا به برادر و خواهر افغانم بگم دل من هم لرزید.

صدها کاربر فضای مجازی دیگر نیز در این خصوص ضمن واکنش منفی به اظهارات عراقچی تاکید کردند که در کنار برادران و خواهران افغانستانی خود هستند و بیش از گذشته به آنها احترام می‌گذارند.